Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Pourchaire nahradí u McLarenu Malukase

Pourchaire nahradí u McLarenu Malukase

Pojede všechny závody vyjma Indy500

Tým Arrow McLaren vyřešil situaci, kterou před sezonou způsobilo zranění Davida Malukase při pádu z horského kola. Americký závodník, který ke stáji přišel před sezonou, zmeškal úvod letošního ročníku a v minulém týdnu mu tým zrušil smlouvu. Teď jmenoval náhradníka.

Ve zbylých závodech letošní sezony vyjma Indy500 Malukase nahradí úřadující šampion Formule 2 Théo Pourchaire. Dvacetiletý Francouz už za tým závodil v Long Beach a v Alabamě. Byl tedy favoritem na to, aby získal místo po Malukasovi. Byla tu ale jedna překážka – Malukas měl smlouvu v japonské Super Formuli, McLaren jej ale z kontraktu vyplatil.

„NTT INDYCAR Series patří k nejlepším závodům ve světě motorsportu, já to nyní mohu říci i díky mým zkušenostem,“ řekl Pourchaire. „Jsem nadšený, že mohu přijmout tuto výzvu. Je to výjimečná příležitost a já jsem odhodlán učit a zlepšovat se. První dva závody s týmem jsem si užil a vím, že máme před sebou velký potenciál. Samozřejmě bych rád poděkoval Zakovi (Brownovi), Gavinovi (Wardovi) a Tonymu (Kanaanovi), stejně jako týmu Sauber F1, že mi to všechno umožnili,“ dodal Francouz.

Jeden zbývající závod ale Pourchaire zmešká – IndyCar ho vzhledem k prakticky nulovým zkušenostem s ovály nenechá startovat v Indy500. Pourchaire už absolvoval první test na okruhu v St. Louis, ale před tím, než jej pustí na ovál, tak se očekává, že bude série chtít, aby nabral ještě další zkušenosti.

Kdo bude v nejslavnějším americkém závodě startovat, zatím McLaren neoznámil, ale v průvodci pro média, který IndyCar nedávno zveřejnila, je napsaný Callum Ilott, který už také za Malukase u McLarenu zaskakoval.

„Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat ve spolupráci s Théem,“ řekl šéf týmu Arrow McLaren Gavin Ward.

Zdroj: Původní text redakce, úvodní foto: Penske Entertainment