Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Měli jsme vyhrát, míní Norris

Měli jsme vyhrát, míní Norris

McLaren nedokázal zareagovat na safetycar.

Velká cena Kanady byla vzrušující, s dobře zamíchaným startovním roštem, deštěm i usychající a suchou tratí a v neposlední řadě se dvěma výjezdy bezpečnostního vozidla. Přesto opět vyhrál Max Verstappen. Ukázalo se, že ani jeden z jeho soupeřů nebyl na suché trati dostatečně rychlý, avšak Lando Norris si myslí, že mohl nebo dokonce měl zvítězit. To proto, že v prvním stintu se mu opět povedlo pošetřit pneumatiky, následně předjel Verstappena i George Russella, a ještě se jim téměř ztratit z dohledu.

Kdoví, jak velký náskok by si dokázal před první výměnou pneumatik vybudovat, kdyby čekání na návrat dešťových mračen předčasně neukončil safety car. McLaren, s Norrisem před ostatními jezdci, měl nejméně času reagovat, avšak to nic nemění na tom, že nebyl připraven. Nechal Norrise na trati, jen aby si to za chvíli rozmyslel a Norrise zavolal pro nové pneumatiky poté, co oranžový vůz zaseklý za bezpečnostním vozem už doháněly red bull i mercedes. Norris tak přišel nejen o vybudovaný náskok a pneumatikovou výhodu, což nebyla jeho chyba ani chyba McLarenu, ale zbytečně ztratil dvě pozice.

"Dnes jsme měli vyhrát a nevyhráli jsme," řekl po závodě zklamaný Norris. „Je to frustrující. Měli jsme rychlost, přestože na suché trati pak ne až tak dobrou. Ale nakonec na tom ani nezáleželo. Měli jsme vyhrát, tak to prostě je. Měli jsme odvést lepší práci, měli jsme jet do boxů, ne trčet za bezpečnostním vozidlem. To nebylo o štěstí nebo smůle, nebylo to jako v Miami. Učinili jsme nesprávné rozhodnutí. Takže je to moje chyba a chyba našeho týmu. Samozřejmě si o ní budeme muset promluvit. Myslím, že jsme dosáhli úrovně, na které už nemůžeme být rádi za druhé místo. Nemůžeme se vymlouvat na načasování, bylo dost času odbočit do boxové uličky.

Samozřejmě nikdo neví, jestli by si Norris první místo udržel, i kdyby byl po prvním safetycaru před Verstappenem. Safetycar vyjel ještě jednou a v závěru byl na již téměř suché trati evidentně nejrychlejší Verstappen.

Kdo se na fotce usmívá nejméně? Lando Norris! Foto: McLaren

Zdroj: motorsport, úvodní foto: McLaren