Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Gasly pojede z chvostu

Gasly pojede z chvostu

Čeká ho penalizace

Poslední. To je pozice, ze které Pierre Gasly v neděli odstartuje do Velké ceny Velké Británie, ať už se v sobotu kvalifikuje jakkoli. Francouz totiž na Silverstone nasazuje páté kusy spalovacího motoru, turbodmychadla, hybridního motorgenerátoru a kinetického motorgenerátoru. K tomu všemu ještě pilot Alpine dostane třetí řídící elektroniku. Za to ho čeká odsun na chvost startovního roštu.

Zatímco v případě spalovacího motoru, turbodmychadla, hybridního motorgenerátoru a kinetického motorgenerátoru může jezdec podle pravidel nasadit během sezony pouze čtyři komponenty, u řídící elektroniky má povoleny pouze dvě. Za první z těchto překročení dostává 10 míst, přičemž každé další znamená ztrátu pěti pozic. Současně platí, že když jezdec nasbírá souhrnnou penalizaci přesahující 15 míst, putuje automaticky na konec roštu. A takový je přesně případ Gaslyho.

Pro vítěze Velké ceny Itálie 2020 přichází trest po sérii úspěšných vystoupení. Zatímco v úvodu sezony se Alpine trápil a na první body čekal až do šestého závodu v Miami, nedávno francouzská stáj zaznamenala výkonnostní vzestup a Gasly si odnesl body ze všech z posledních čtyř závodů. Zatímco v Monte Carlu obsadil desátou pozici, v Kanadě a Španělsku navázal devátými místy. Velká cena Rakouska mu minulý týden vynesla další bod za 10. příčku.

Pierre Gasly vyrazí do Velké ceny Velké Británie jako poslední. Foto: Alpine F1 TeamCelkem má Gasly na kontě šest bodů, s nimiž figuruje na 15. příčce. Jeho týmový kolega Esteban Ocon se nachází na 17. pozici a za svým parťákem zaostává o tři body. V poháru konstruktérů je Alpine osmý.

Zdroj: F1, úvodní foto: Alpine F1 Team