Williams příští rok nasadí třetí auto F1
Tomáš Richtr
25.10. 2005
Tomáš Richtr
25.10. 2005
Navzdory tomu, že jej to bude stát další peníze.
Ačkoli to bude stát Williams peníze, kterých po odchodu BMW nemá nazbyt, nasadí do pátečních tréninků příští rok třetí vůz. Mohou tak učinit všichni vyjma prvních čtyřech v letošním šampionátu.
Hrozilo, že včera bude toto pravidlo zrušeno, ale návrh neprošel.
Závodními jezdci jsou Mark Webber a Nico Rosberg, António Pizzonia je favoritem na post třetího jezdce. S touto pozicí jsou také spojováni Christijan Albers, Narain Karthikeyan a Robert Doornbos - všichni by mohli dodat peníze.
"Možnosti nasazení bývalého pilota formule 1 jsou omezené, a tihle chlapíci bývají drazí," řekl Williams.
Související články
-
Martins jako kanadská rezerva
22.05. 2026 -
Takhle měla sezona začít
09.05. 2026 -
Dokáže se Williams probojovat zpátky?
19.04. 2026 -
Na úvod byl nejrychlejší Norris
12.02. 2026 -
FW48 se konečně dostal na trať
06.02. 2026 -
Williams propásne první kolo testů
24.01. 2026 -
Williams těží z rivality jezdců
17.12. 2025 -
Williams pozměnil jméno i logo
04.11. 2025

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
