• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Marco Andretti získal první vítězství, boj o titul vrcholí

Grand Prix of Sonoma - závod.

Marco Andretii si v zajímavém závodě na Infineon Raceway dojel pro své premiérové vítězství, když mu žluté vlajky a trocha štěstí pomohly udržet se na dráze.

"Už mi v posledním kole svítila signalizce stavu paliva, tak špatné to bylo," řekl Andretii.

Scott Dixon, který vyhrál kvalifikaci a v závodě vedl, se stal obětí problémů v boxech, podobně Helio Castroneves, který nakonec dojel pátý. Samu Hornishovi se nedařilo a dojel až devátý.

To zapříčinlo neuvěřitelnou situaci před posledním závodem na Chicagolandu: Castroneves vede před Hornishem o jediný bod.

Závod zdramatizovala první fáze, kdy se část startovního pole rozhodla zajet do boxů a od té doby se dvě skupiny lišily ve strategii, což udělalo závod zajímavým. Ze všeho pak nejvíc vytěžil právě Marco Andretti.