Za Lausitz se nakonec rozdají jen poloviční body DTM
Martin Ševčík
25.05. 2007
Martin Ševčík
25.05. 2007
Jenom Häkkinen a di Resta byli v cíli na správných pozicích.
Zmatky provázející závod DTM, jenž se jel minulý víkend na Lausitzringu, nakonec řešil i Německý svaz motosportu, který rozhodl o tom, že jezdci dostanou pouze polovinu původně přidělených bodů.
Na polovinu se redukovaly také hodnoty u váhových handicapů. Svaz důkladně studoval videozáznam a data ze závodu, který nešťastně ovlivnil chybný výjezd safety caru a naprosto tak zamíchal pořadím na trati.
Za jedinou jistotu byla označena umístění prvních dvou jezdců v cíli (Häkkinen a di Resta), ostatní pořadí provázejí kontroverze.
Kauza bude mít dohru také v podobě personálních změn.
Související články
-
Russell dluží Verstappenovi panáka
27.06. 2026 -
Russell si zvedl sebevědomí před kvalifikací
27.06. 2026 -
Rivera sedmým letošním vítězem
27.06. 2026 -
McMakarenu teď vůbec neuvidíme
27.06. 2026 -
Antonelli nadělil Russellovi šest desetin
26.06. 2026 -
Rakouské horko zatím Mercedesu svědčí
26.06. 2026 -
Pirelli bude upřednostňovat měkčí směsi
25.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
