Diváci GP USA 2005 nemají nárok na odškodné F1
Tomáš Richtr
26.05. 2007
Tomáš Richtr
26.05. 2007
Závod šesti aut tak pořadatelům projde.
Diváci Velké ceny USA 2005 sledující nechvalně známý závod o šesti vozech Ferrari, Jordanu a Minardi mají smůlu, americký soud neuznal jejich nároky na peníze za vstupenku a cestovné.
Ačkoli Concordská dohoda a sliby televizním stanicím mají zaručit minimálně 12 aut na startu, podle soudce to neznamená formální povinnost vůči divákovi, a tak se musí obejít bez náhrad.
V roce 2005 do Velké ceny USA nastoupilo jen šest aut poté, co ostatní vozy na pneumatikách michelin na konci zaváděcího kola opustilo závod. Pneumatiky Michelin tenkrát nezvládaly nápor klopené zatáčky okruhu Indianapolis.
Související články
-
Russell dluží Verstappenovi panáka
27.06. 2026 -
Russell si zvedl sebevědomí před kvalifikací
27.06. 2026 -
Rivera sedmým letošním vítězem
27.06. 2026 -
McMakarenu teď vůbec neuvidíme
27.06. 2026 -
Antonelli nadělil Russellovi šest desetin
26.06. 2026 -
Rakouské horko zatím Mercedesu svědčí
26.06. 2026 -
Pirelli bude upřednostňovat měkčí směsi
25.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
