Lapierre vítězí, di Grassi už jen 6 bodů za Glockem

[GP2] Spa-Francorchamps - závod.

Nicolas Lapierre si dnes dojel pro své druhé letošní vítězství. Závod zvládl stylem start-cíl.

Po startu bylo v první zatáčce trochu těsno. Lapierre si ale pohlídal vnitřek a nepustil před sebe ani Lucase di Grassiho, ani Lucu Filippiho. Koly se dotkli Filippi a di Grassiho. Pro Filippiho to znamenalo ztrátu pozice ve prospěch Adama Carrolla, protože byl po kontaktu dlouhý.

V osmém kole se pokusil di Grassi Lapierra předjet v úvodní zatáčce okruhu La Source. Francouzský pilot tentokrát zvolil vnější stopu a byl rychlejší na výjezdu. Do Eau Rouge už najížděl opět jako lídr závodu.

Po zastávkách v boxech se Filippi dostal za di Grassiho, dobře zvládl Eau Rouge a po rovince v zatáčce Les Combes se prosadil na druhé místo.

Lídr šampionátu Timo Glock zajel alespoň nejrychlejší kolo závodu, čímž o bod zmírnil bodový zisk, který si vyjel di Grassi a kterým Glocka stáhnul v průběžném pořadí na šest bodů.