Di Grassi nabídl Glockovi titul

[GP2] Valencie - hlavní závod.

Vitalij Petrov si dojel pro jeden z největších úspěchů ruského motorsportu, když vyhrál dnešní závod formule GP2 ve Valencii. Giorgio Pantano za ním dovršil dvojí vítězství pro stáj Campos.

Závod byl divoký díky proměnlivým podmínkám. Správnou volbou se nakonec ukázalo nasadit na start závodu bezdrážkové pneumatiky, také díky tomu se Petrov dostal do čela.

Důležitý vývoj závodu se odehrál z pohledu Tima Glocka a Lucase di Grassiho. Druhý jmenovaný totiž vůbec nezvládl tíhu svého úkolu a vyjel mimo trať jak na mokrých, tak i na suchých pneumatikách. Bohužel druhý výlet se mu stal osudným.

Timo Glock oproti tomu jel velmi opatrně, také proto dojel do cíle až na sedmém místě a má o čtyři body víc než di Grassi. Brazilec ale startuje zítra mezi posledními, zatímco Glock se těší první řadě. Maximum možných bodů je sedm.