FIA zdražuje superlicence pro jezdce F1
Tomáš Richtr
18.01. 2008
Tomáš Richtr
18.01. 2008
Ty je teď vyjdou hodně draho.
Dosavadní cenu superlicence 1 690 € ročně plus 447 € za každý bod předchozí sezony svým rozhodnutím výrazně navýšila Světová rada motorsportu.
Superlicenci potřebují všichni jezdci startující v závodech formule 1.
Roční cena bude nyní 10 000 € a bod bude stát 2 000 €.
Kimi Räikkönen tak například zaplatí 230 000 €, o 199 255 € více.
Ferrari superlicence pro oba jezdce vyjde téměř na půl milionu euro.
Související články
-
V neděli se mezi vítěze zapsal Stromsted
28.06. 2026 -
Bylo to správné rozhodnutí
28.06. 2026 -
Russell dluží Verstappenovi panáka
27.06. 2026 -
Russell si zvedl sebevědomí před kvalifikací
27.06. 2026 -
Rivera sedmým letošním vítězem
27.06. 2026 -
McMakarenu teď vůbec neuvidíme
27.06. 2026 -
Antonelli nadělil Russellovi šest desetin
26.06. 2026 -
Rakouské horko zatím Mercedesu svědčí
26.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
