Šampion Euroserie F3 Grosjean vyhrál úvodní závod

GP2 Asie - Dubaj, první závod.

Romain Grosjean vyhrál úvodní závod zimní části šampionátu GP2, který se včera jel na okruhu v Dubaji.

Jedná se o asijskou část populární série, která běžně doprovází velké ceny formule 1.

Grosjean coby šampion Euroserie F3 odstartoval z pole position a do cíle dojel s náskokem více jak 12 vteřin. Start závodu byl ovšem kontroverzní, neboť červená světla se před tím, než zhasla, objevila jen na zlomek vteřiny.

Grosjeanovi pomohl také vzájemný souboj mezi Brunem Sennou a Andym Souckem v úvodu závodu - oba dojeli na stupních vítězů.

Luca Filippi dojel do cíle pátý před svým týmovým kolegou Japoncem Yoshimotem, zatímco Adrian Valles chtěl využít Souckovy chyby v závěru, která po najetí na obrubník vyústila v otáčkové omezení motoru. Soucek ale svou pozici udržel.

Jason Tahinci bojoval s Lucou Filippim, než prvně jmenovanému došlo, že nebojuje o pozici, jelikož je o kolo zpátky. Indický závodník Karun Chandhok měl na to dojet v nejlepší čtyřce, ale dvě chyby v závodu jej odsoudily k osmému místu. Šanci ale dostane dnes, neboť se pro druhý závod otáčí pořadí prvních osmi.

Normálně by mu patřilo pole position, ale Sebastien Buemi byl po závodě diskvalifikován, a tak se na toto místo posunul Fairuz Fauzy, který by jinak startoval devátý.

Znamená to tedy, že z prvních tří míst odstartují jezdci z Asie: Fauzy, Chandhok a Yoshimoto.