• 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Jižní Afrika triumfovala v Austrálii, naši propadli

A1GP Austrálie - hlavní závod

Jihoafričan Adrian Zaug si spravil chuť po chybě ve sprintu a zvítězil v hlavním závodě v australském Eastern Creek. Reparát ze sprintu složil druhým místem také Švýcar Neel Jani, třetí skončil Robbie Kerr z Velké Británie.

Všem třem nahrály problémy největších favoritů. Johny Reid z Nového Zélandu musel startovat do závodu z pitlane, jelikož mu cestou na rošt zhasl motor.

Podobný osud potkal Francouze Duvala, jehož technika zradila během zahřívacího kola. Se zhasnutým motorem se dokázal vítěz sprintu vypořádat, během závodu jej však sužovaly další potíže se spojkou, než nakonec odstoupil po souboji s Američanem Summertonem.

Zaug se vyhoupl do čela díky skvěle zvládnuté taktice, když se mu povedlo využít výhody pozdější první zastávky v boxech. Od té doby už na špici kontroloval průběh závodu.

Česká republika nedokázala těžit ze slibné startovní pozice (8.) a dojela až na patnáctém místě.