• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Scheider zvítězil v Británii a upevnil si vedení

DTM: Brands Hatch, Velká Británie - závod.

Timo Scheider si dnes v Brands Hatch upevnil druhým vítězstvím sezony vedení v šampionátu DTM. Po startu z pole position si jezdec Audi dokázal udržet za zády druhého Paula di Restu, jenž mu byl v Anglii největším soupeřem.

Di Resta se během závodu nedokázal přiblížit Scheiderovi na dostřel. Jejich duel se mírně zdramatizoval pouze v samotném závěru, kdy se oběma připletly do cesty vozy o kolo zpět.

Scheider však zachoval chladnou hlavu a pohlídal si, aby jeho soupeř zůstal pouze ve zpětných zrcátkách. Souboj na špici neovlivnila ani lehká dešťová přeháňka, která se na okruh snesla po 8 kolech.

Úřadující šampion Mattias Ekström předvedl další ze skvělých strategických jízd. Díky pozdější zastávce v boxech se ze sedmého místa propracoval na třetí příčku.

Čtvrtý skončil nenápadný Jamie Green, po di Restovi druhý domácí jezdec. Páté místo si nádherně vybojoval Martin Tomczyk, když si troufl na Spenglera po vnějšku první zatáčky.

Nejlepším z loňských vozů byl další Brit Gary Paffett, za osmou příčku si z domácího závodu odnesl bod.

V průběžném pořadí vede Scheider s 54 body před di Restou a Greenem (45). Další závod hostí za tři týdny Barcelona. Stejně jako v Anglii se i ve Španělsku pojede na zkrácené variantě trati.