Lewis Hamilton i ve závěrečném tréninku nejrychlejší

Velká cena Německa - 3. trénink

Lewis Hamilton pozvedl optimismus v táboře McLarenu, když po vítězství ve včerejším odpoledním volném tréninku zajel nejrychlejší čas i dnes ráno před kvalifikací.

Hamilton se vyhoupl na čelo během tradičních dlouhých jízd v průběhu tréninku a v jednu chvíli byl dokonce o sekundu rychlejší než zbytek pole. Ostatní piloti se na něj začali dotahovat v závěru, kdy přezouvali na měkké pneumatiky a zkoušeli kvalifikační nastavení.

I tak už ale obhájce titulu nikdo nedokázal překonat a Hamilton dokonce mohl posledních pár minut strávit v boxech pouhým sledováním toho, jak jeho čas 1:31.121 zůstává nepokořen.

Na druhém místě dnes skončil Fernando Alonso z Renaultu, když za Hamiltonem zaostal o dvě desetiny sekundy.

Třetí příčku zopakoval z prvního tréninku Felipe Massa, za ním skončili oba jezdci Red Bullu, Sebastian Vettel a Mark Webber, a jeho týmový kolega Kimi Räikkönen.

To vedoucí tým Poháru konstruktérů, Brawn, měl dnes problémy. Lídr průběžného pořadí jezdců Jenson Button skončil až jedenáctý, přičemž si v průběhu tréninku rádiem stěžoval na nedostatečnou teplotu pneumatik a blokování předních brzd.

Jeho týmový kolega Rubens Barrichello strávil první půli tréninku v boxech s elektrickým problémem a nakonec mu patří až čtrnácté místo.