Novinky

  • 19.08.2026 Neutral Juki Cunoda nahradí v Zandvoortu v týmu Racing Bulls Liama Lawsona

  • 19.08.2026 Neutral Liam Lawson pojede VC Nizozemska v týmu Red Bull místo zraněného Isacka Hadjara

  • 19.08.2026 Good Alex Albon prodloužil smlouvu s Williamsem na rok 2027

Facebook Instagram

Webber stojí před podepsáním smlouvy s Red Bullem

Webber stojí před podepsáním smlouvy s Red Bullem

Red Bull ale čeká utahování opasků.

Mark Webber je připraven podepsat s týmem Red Bull čerstvou smlouvu na rok 2010, tým totiž potvrdil, že plánuje s australským pilotem ihned zahájit jednání.

Obrovský zájem o Webbera vyvolalo především jeho vítězství ve Velké ceně Německa, jeho výkony jsou navíc podloženy dobrými výsledky v dosavadním průběhu sezóny, se Red Bull rozhodl prodloužit s ním smlouvu i na další rok.

Šéf týmu Christian Horner řekl, že s Webberem brzy začnou jednání s nadějí, že dohoda bude uzavřena a po boku Sebastiana Vettela bude Australan závodit i v roce 2010.

"Mark dělá skvělou práci a je skvělým týmovým hráčem. Máme v týmu velmi dobré vztahy a brzy s ním zahájíme jednání ohledně jeho kontraktu, je velmi hodnotným členem týmu."

Ačkoliv je Webber v tuto chvíli mužem číslo jedna a ještě by mohl vyjít z této sezóny jako šampion, nezdá se, že by jednání o jeho smlouvě probíhala úplně hladce.

Red Bull je pod intenzivním tlakem snížit výdaje. Technického ředitele Geoffa Willise shledal nepotřebným a pravděpodobně bude také potřeba snížit Webberův plat na příští rok.

A zatímco Webber by dal raději přednost dlouhodobé smlouvě, která jej může s Red Bullem svázat do konce jeho kariéry, tým by s ním radši uzavřel kratší kontrakt.

Ale v partnerství, které v těchto chvílích vynáší skvělé výsledky a kde se zraky všech nyní zaměřují na snahu porazit Brawn, by obě strany měly ochotně najít kompromis a zajistit tak uzavření smlouvy.