Jules Bianchi vyhrál i druhý závod na Zandvoortu

F3 Euroseries, Zandvoort - 2. závod

Lídr průběžného pořadí Euroserie formule 3 Jules Bianchi včera na Zandvoortu zkompletoval parádní víkend, když po vítězství v kvalifikaci a sobotním závodě vyhrál i ten nedělní.

Pilot týmu ART Grand Prix se přitom po sobotním prvenství musel do vedení probíjet až z osmé pozice kvůli pravidlu otáčení nejlepších osmi na startovním roštu do druhého závodu.

Francouz ale na Zandvoortu takřka neměl konkurenci, hned po startu postoupil na čtvrtou pozici a brzy předjel i Jakea Rosenzweiga. Druhý Henkie Waldschmidt přemotivován před domácím publikem ulil start a tak Bianchimu bez boje pozici uvolnil.

Na Bianchiho tak čekal už pouze Sam Bird, který si mezitím stačil vyjet několikasekundový náskok. Bianchi jej ale stahoval rozdílem sekundy na kolo, takže už brzy dýchal Britovi na záda. Několik kol na něj vyvíjel tlak, až Bird sedm kol před cílem udělal drobnou chybu v Tarzan Boch, které Bianchi okamžitě využil.

Francouz se navíc okamžitě začal vzdalovat a cílem projel s náskokem přes šest sekund. Za ním skončil Sam Bird a stupně vítězů doplnil Jake Rosenzweig. Americký pilot Carlin Motorsport v sobotu poprvé bodoval a včera svůj úspěch ještě vylepšil.

V závodě se ale musel vyrovnat s tlakem Christiana Vietorise, který na něj dotíral. Jenže ani Vietoris neměl klid, útočil na něj totiž Jean-Karl Vernay.

Poslední bod za šesté místo připadl Bianchiho týmovému kolegovi Valtterimu Bottasovi, který dojel do cíle několik sekund před svým dalším týmovým parťákem Estebanem Gutierrezem.

Jules Bianchi je od roku 2006 vůbec prvním pilotem, který dokázal získat během víkendu double. Naposledy to dokázal Sebastian Vettel, ten ale vyhrál druhý závod díky dodatečné penalizaci Paula di Resty. Na Zandvoortu se ale dvojité vítězství dosud ještě nikomu nepovedlo.