Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Kolotoč světového šampionátu GT1 se stěhuje do Německa

Kolotoč světového šampionátu GT1 se stěhuje do Německa

Domácí závod pro stáj zaměstnávající Tomáše Engeho.

Německý okruh Sachsenring bude o nadcházejícím víkendu 14. až 15. května hostit čtvrtý podnik Mistrovství světa vozů GT1. Na domácí půdě bude nejenom tým Young Driver AMR, ale také týmový kolega Tomáše Engeho Alex Müller.

Na nejkratší okruh desetidílného seriálu se již tento víkend postaví český jezdec Tomáš Enge startující v barvách německé stáje Young Driver AMR, která bude vedle týmu Münnich Motorsport centrem sledovanosti domácích německých fanoušků. Těch se na Sachsenrigu čekají desetitisíce.

„Na Sachsenringu jsem startoval naposledy v roce 1997, kdy jsem na tehdy modernizovaném okruhu jel s formulí 3. Myslím si, že se mi tam tenkrát moc nelíbilo. Jednalo se o hodně pomalý okruh se spoustou utáhlých zatáček. Dnešní okruh je předělaný více do rychlého profilu, což by mohlo vyhovovat našim vozům,“ zhodnotil německou trať Tomáš Enge.

Posádce se startovním číslem 7 ve složení Tomáš Enge – Alex Müller chyběla v Portugalsku rychlost, ale také štěstí. Po nehodě německého jezdce v prvním kole kvalifikačního závodu přišla technická závada v nedělním závodě. „Bude to domácí závod jak našeho týmu, tak mého kolegy. Určitě budeme chtít udělat maximum, abychom získali co možná nejlepší výsledek. Na Sachsenringu pojedeme bez zátěže, naopak naši týmoví kolegové budou mít navíc o třicet kilogramů. Doufám, že tentokrát je s výsledkem řada na nás,“ uvedl Tomáš Enge.

Aktuálním číslem jedna ve sportu je Mistrovství světa v hokeji. Jak sleduje počínání českého reprezentačního týmu Tomáš Enge? „Musím se přiznat, že na hokej nemám moc času, protože jsem v posledních dnech stále na cestách. Ale výsledky sleduji a našim fandím. Určitě to bude také proto, že nejsem v České republice a nejsem do fandění tak vtažen. Náš tým popravdě hokej také moc nesleduje. Když jsme byli minulý týden v Portugalsku, tak všichni řešili Italskou rally a formuli 1 v Turecku, tak jako všichni automobilový nadšenci.“

Závody šampionátu FIA GT1 World Championship můžete sledovat v přímém přenosu na obrazovkách televizní stanice SPORT 5. V sobotu 14. května 2011 od 9:00 hod kvalifikaci a od 14:00 hod kvalifikační závod. V neděli 15. května 2011 pak hlavní závod od 13:30 hod.

Průběžné pořadí šampionátu naleznete ZDE

KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011:
 25-26/03  Yas Marina  Abu Dhabi
 09-10/04  Zolder  Belgie
 07-08/05  Algarve  Portugalsko
 14-15/05  Sachsenring  Německo
 04-05/06  Silverstone   Velká Británie
 02-03/07  Navarra  Španělsko
 16-17/07  Paul Ricard  Francie
 03-04/09  Ordos  Čína
 22-23/10  Interlagos   Brazílie
 05-06/11  San Luis  Argentina

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Oficiální stránky týmu Young Driver AMR 
Agentura BPA sport marketing  www.bpa.cz
Oficiální stránky Tomáše Engeho  www.tomas-enge.cz
Oficiální stránky Alexe Müllera  www.alex-mueller.net
Oficiální stránky Darrena Turnera  www.darrenturner.net
Oficiální stránky Stefana Mückeho  www.stefan-muecke.de
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky šampionátu FIA GT1