• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

Rosberg nejrychlejší, Vettel naboural do "zdi šampionů"

Velká cena Kanady - 1. trénink

Nico Rosberg nejlépe vkročil do sedmého podniku letošní sezóny Mistrovství světa Formule 1, Velké ceny Kanady, když vyhrál první měřený trénink. O více než půl sekundy porazil Fernanda Alonsa na ferrari. Víkend nezačal dobře pro Sebastiana Vettela, který půl hodiny před koncem narazil do známé "zdi šampionů".

Jelikož byla trať značně znečištěna, prvního měřeného kola se diváci dočkali až po dvaceti minutách, kdy si čas připsal Daniel Ricciardo.

Australana ale z prvního místa okamžitě vyšoupl Fernando Alonso, který si následně ještě polepšil a zamířil zpět do boxů.

Španěl se následně polem propadal, když lepší čas než on zajeli Schumacher, Lewis Hamilton a také Jaime Alguersuari.

Půl hodiny před koncem se o vyvěšení červených vlajek postaral vedoucí muž průběžného pořadí Sebastian Vettel, který nezvládl průjezd poslední šikanou, najel na obrubník a na výjezdu na cílovou rovinku narazil do zdi, které se přezdívá "Zeď šampionů", jelikož do ní v minulosti narazilo několik mistrů světa. Pro loňského mistra světa tak trénink předčasně skončil.

Po restartu se ke své další jízdě vydal Alonso, jež se okamžitě dostal na čelo, které ještě potvrdil zajetím o sekundu rychlejšího času a jako první se dostal pod hranici 1:17.

Třináct minut před koncem se ale do čela vyšvihl Nico Rosberg, když o desetinu pokořil Alonsa. Svůj konečný čas 1:15.591 pak zajel o pět minut později, na což už nikdo z jeho soupeřů nedokázal zareagovat.

Tým Mercedes tak nejrychlejším časem potvrdil roli černého koně víkendu. Úspěch Mercedesu v prvním tréninku podtrhl třetím místem sedminásobný mistr světa Michael Schumacher.

Mezi oba piloty se vklínil na druhé místo Fernando Alonso, jehož týmový kolega Felipe Massa se na úvod prezentoval pěkným čtvrtým místem.

Za piloty Mercedesu a Ferrari následuje duo mclarenů v pořadí Jenson Button, Lewis Hamilton.

Sedmý čas zajel Rubens Barrichello před Paulem di Restou, Nickem Heidfeldem a Nicem Hülkenbergem, kteří zkompletovali nejlepší desítku.

Kromě Vettela se první trénink příliš nepovedl ani druhému jezdci Red Bullu Marku Webberovi, který na nejrychlejšího Rosberga ztratil přes dvě sekundy a obsadil dvanácté místo.