Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Enge zakončil sezónu MS GT1 v Argentině

Enge zakončil sezónu MS GT1 v Argentině

Sporný trest zhatil naděje českého jezdce na lepší umístění.

O prvním listopadovém víkendu se na argentinském okruhu nedaleko San Luis uskutečnil závěrečný podnik světového šampionátu vozů kategorie GT1. Tomáš Enge a Alex Müller vybojovali konečné čtvrté místo v hodnocení Mistrovství světa jezdců.

V kvalifikaci obsadila posádka ve složení Tomáš Enge, Alex Müller deváté místo. V kvalifikačním závodě se dokázalo česko-německé duo probojovat až na pátou pozici a získat důležité body do hodnocení týmů. Na udržení vedoucí příčky mezi týmy zbyl Enge s Müllerem sám, protože Stefan Mücke se sesterským vozem týmu Young Driver AMR v pátek havaroval a závodní víkend pro něj a jeho týmového kolegu Darrena Turnera předčasně skončil.

Hlavní argentinský závod začal hromadnou kolizí, do které se dostal také Alex Müller. Jeho Aston Martin DBR9 nebyl naštěstí poškozený a s minimální ztrátou se německý pilot vydal stíhat zbytek startovního pole. Ředitelství závodu vydalo rozkaz o safety car fázi, které však vyvěsilo pouze jedno stanoviště. „Byl to hodně kontroverzní moment a ředitelství závodu se nám po závodě omluvilo. Nicméně nám to již šance v boji o první místo mezi týmy a druhé mezi jezdci nevrátí. Jde o to, že Alex dojel skupinu pomalu jedoucích vozidel a nikde neviděl žádné žluté vlajky. Přes vysílačku se nás ptal co se děje, ale ani my jsme od ředitelství neměli žádné zprávy, a tak jsme dali Alexovi povel k předjetí. Až poté, když se můj týmový kolega dostal před všechny jezdce, spatřil první ceduli oznamující safety car,“ uvedl Tomáš Enge.

Alex Müller kroužil na prvním místě za safety carem přes dvacet minut a v polovině závodu předal Tomáši Engemu Aston Martin v barvách týmu Young Driver AMR z první pozice. „Závod se vyvíjel velmi dobře. Já si udržel první místo a začal jsem si budovat dostatečný náskok na své soupeře. Pak ale přišlo rozhodnutí sportovních komisařů a bylo po nadějích. Navíc došlo ke kolizi dvou Fordů a já musel ubrat. Toho využil za mnou jedoucí Peter Dubreck s Nissanem. V celkovém hodnocení jsme mezi jezdci skočili čtvrtí, mezi týmy třetí,“ shrnul argentinský závod liberecký rodák.

„S letošní sezónou jsme spokojeni. Nejsme zklamaní, ale ani nadšení. Bylo to opravdu jako na houpačce. Čtyřikrát jsme stáli na stupních vítězů, ale vedle toho jsme měli také kolize nebo technické problémy. Letošní šampionát byl opravdu velice těsný a rozhodoval každý bod. My jich bohužel neměli tolik, kolik bychom potřebovali,“ zhodnotil uplynulou sezónu Tomáš Enge.

Konečné pořadí šampionátu naleznete ZDE

Závodní víkend MS GT1 v Argentině

 

Závodní víkend MS GT1 v Argentině

 

Závodní víkend MS GT1 v Argentině

 

Závodní víkend MS GT1 v Argentině

 

Závodní víkend MS GT1 v Argentině

 

Závodní víkend MS GT1 v Argentině

 

Závodní víkend MS GT1 v Argentině

 

Závodní víkend MS GT1 v Argentině

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Oficiální stránky týmu Young Driver AMR 
Agentura BPA sport marketing  www.bpa.cz
Oficiální stránky Tomáše Engeho  www.tomas-enge.cz
Oficiální stránky Alexe Müllera  www.alex-mueller.net
Oficiální stránky Darrena Turnera  www.darrenturner.net
Oficiální stránky Stefana Mückeho  www.stefan-muecke.de
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky šampionátu FIA GT1

Komentáře ke článku