Novinky

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

  • 20.10.2025 Good Austin má kontrakt do roku 2034

Facebook Instagram

Čína potřebuje formulového hrdinu

Čína potřebuje formulového hrdinu

Podle Jima Jamese nebude bez pilota v monopostu takový zájem.

Úspěch Formule1 v Číně závisí na nalezení národního ´hrdiny´, tvrdí to nakladatel Čínské obdoby magazínu Autocar.
 
Jim James si myslí, že Ho-pin Tung by tímto hrdinou být mohl. "Čína potřebuje někoho pro fanoušky, někoho ke komu by se přimkli," říká James.
 
Dále tvrdí, že basketbal se stal v Číně populárním až když Yao Ming začal hrát v NBA za Houston Rockets, "hned se stal národním sportem. A nikdo se zde nezajímal o tenis předtím než začal hrát Michael Chang."
 
Ho-pin, který jezdí v německé F3, nedávno testoval Williams a přilákal již úctyhodný počet osobních sponzorů, včetně švýcarského výrobce hodinek Omega.
 
Jednadvacetiletý mladík, který ve skutečnosti vyrost v Holandsku, popírá, že by úspěch první velké ceny Číny na okruhu v Šanghaji závisel na přítomnosti národní hvězdy.
 
"Rozhodně by to ale pomohlo," řekl pro noviny Knight Ridder.