Alonso si na Hockenheimu připsal třetí letošní vítězství

Velká cena Německa - závod

Fernando Alonso vyhrál stylem start-cíl Velkou cenu Německa. Na druhém místě dojel Sebastian Vettel, který v předposledním kole udolal Jensona Buttona.

Alonso si připsal letošní třetí vítězství a obhájil svůj triumf z Hockenheimu z roku 2010.

Španěl položil základ svému třetímu vítězství ve Velké ceně Německa už na startu, kdy si podržel vedení a navíc získal i drobný náskok.

Následně jel během celého závodu zcela osamocen v čele. O vedení přišel jen na jedno kolo během prvních zastávek.

Na druhou výměnu pneumatik zajeli dva vedoucí jezdci Alonso a Vettel do boxů společně v 41. kole. O kolo dříve zajel k mechanikům Button, kterému to stačilo k postupu na druhé místo před Vettela.

Mistr světa z roku 2009 měl velmi silný úvod závodu, kdy po startu ze šestého místa už v prvním kole předjel Pastora Maldonada. V 8. kole se posunul před Nica Hülkenberga a o další tři kola později také před Michaela Schumachera na třetí místo.

Mezi oběma došlo k souboji ještě v posledním kole, kdy Vettel zaútočil ve vracečce na Buttona. Pomohl si přitom prostorem i mimo trať a tento incident budou po závodě řešit ještě komisaři.

Čtvrtý skončil po pěkném výkonu Kimi Räikkönen.

Dobrý výsledek si z Německa odváží Sauber, když pátý dojel Kamuj Kobajaši před šestým Sergiem Pérezem.

Až sedmý dojel sedminásobný mistr světa Michael Schumacher. Pilot Mercedesu si sice na startu udržel své třetí místo. Schumacher ztratil zejména strategií, kdy jako jeden z mála ze špičky jel na tři zastávky.

Penalizace odsunu o pět míst na startu srazila šance na lepší výsledek Marku Webberovi, který dojel na osmé příčce, na které také startoval.

Více od domácí velké ceny čekal také devátý Nico Hülkenberg. Bodovanou desítku uzavřel další Němec Nico Rosberg.

Stý závod kariéry se příliš nevydařil Lewisi Hamiltonovi. Brit dostal v úvodu závodu defekt, který zhatil jeho šance na dobré umístění. Během závodu se pohyboval až ve druhé desítce a v 57. kole nakonec zajel do boxů a skončil. Hamilton byl jediným jezdcem, který neviděl cíl dnešního závodu.

Alonso si vítězstvím upevnil první příčku v průběžném hodnocení, kde navýšil náskok před Webberem už na 34 bodů. O další dva body zpět je Vettel.

V hodnocení týmů vede Red Bull před Ferrari a Mclarenem.