Novinky

  • 27.02.2020 Good Sebastian Vettel (Ferrari) drží po dopoledni nejlepší čas v 5. den testů F1

  • 26.02.2020 Good Robert Kubica (Alfa Romeo) zůstal nejrychlejším jezdcem 4. dne testů F1

  • 26.02.2020 Good V poločase 4. dne testů F1 v Barceloně patří nejlepší čas Robertu Kubicovi (Alfa Romeo)

Facebook Instagram

Sims přivezl Nissanu první vítězství v Euroserii F3

Sims přivezl Nissanu první vítězství v Euroserii F3

Euroserie F3, Nürburgring, 2. závod

Alexander Sims dnes na Nürburgringu psal historii Euroserie Formule 3, když poprvé vyhrál vůz poháněný motorem Nissan. Na druhé příčce dojel Raffaelle Marciello před třetím Felixem Rosenqvistem.

Sims, který se do Euroserie F3 vrátil po více než roční pauze, si po startu udržel vedení a začínal si budovat náskok na Marciella, který v cíli nakonec činil více než pět sekund.

Za třetím Rosenqvistem dojeli nováčci Pascal Wehrlein a Sven Müller, kteří se blískli v prvním závodě.

Až na osmé pozici dojel Daniel Juncadella, který ovšem i přesto zůstává v čele průběžného hodnocení.

p.
 Jezdec  Tým  Čas/Ztráta
1.
A.Sims  Threebond with T-Sport
40:45.981 
2.
R.Marciello  Prema Powerteam
+ 5.405 
3.
F.Rosenqvist  Mücke Motorsport
+ 7.854 
4.
P.Wehrlein  Mücke Motorsport
+ 8.590 
5.
S.Müller  Prema Powerteam
+ 16.973 
6.
T.Blomqvist  ma-con Motorsport
+ 17.646 
7.
J.Jaafar  Carlin
+ 18.739 
8.
D.Juncadella  Prema Powerteam
+ 19.950 
9.
M.Lewis  Prema Powerteam
+ 25.864 
10.
W.Buller  Carlin
+ 29.823 
11.
E.Bernstorff  ma-con Motorsport
+ 30.134 
12.
L.Sá Silva  Angola Racing Team
+ 38.842 
13.
L.Wolf  URD Rennsport
+ 39.943 
14.
A.Roda  Jo Zeller Racing
+ 44.075 
15.
C.Sainz jr.  Carlin
+ 44.751 
16.
S.Zeller  Jo Zeller Racing
+ 56.248 
17.
R.Goddard  T-Sport
+ 1 kolo 

Nejrychlejší kolo závodu: Daniel Juncadella (Prema Powerteam) - 1:23.637

Průběžné pořadí po čtrnácti závodech:

p.
 Jezdec  Tým  Body
1.
D.Juncadella  Prema Powerteam
150 
2.
 R.Marciello  Prema Powerteam
136.5 
3.
P.Wehrlein  Mücke Motorsport
113 
4.
W.Buller  Carlin
110.5 
5.
 S.Müller  Prema Powerteam
106 
6.
F.Rosenqvist  Mücke Motorsport
96 
7.
C.Sainz jr.  Carlin
90 
8.
T.Blomqvist  ma-con Motorsport
77 
9.
M.Lewis  Prema Powerteam
76 
10.
 E.Bernstoff  ma-con Motorsport
35.5 
11.
 S.Zeller  Jo Zeller Racing
17 
12.
L.Wolf  URD Rennsport
10 
13.
 A.Roda  Jo Zeller Racing
14.
 L.Sá Silva  Angola Racing Team

Bodovací systém Euroserie F3:
První závod: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1,
Druhý závod: 10-8-6-5-4-3-2-1,
Třetí závod: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1

Komentáře ke článku