Novinky

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

  • 23.09.2021 Neutral Program VC Monaka 2022 se uskuteční pouze ve třech dnech

Facebook Instagram

Do prvních dvou závodů odstartuje z pole position Wehrlein

Do prvních dvou závodů odstartuje z pole position Wehrlein

Evropská F3, Monza - 1. kvalifikace

Pascala Wehrleina ještě před jeho přestupem do DTM čeká tento víkend úvodní závod Evropského šampionátu Formule 3 v italské Monze. Pro první dva závody víkendu s v dnešní kvalifikaci vyjel pole position.

Němec, který bude v letošní sezóně závodit za Mercedes v DTM místo Ralfa Schumachera, svým posledním rychlým kolem překonal do té doby nejrychlejšího Lucase Auera.

Chvíli předtím se druhý muž loňské sezóny Euroserie Formule 3 dostal do čela druhých nejrychlejších časů, které určují postavení na startu druhého závodu víkendu.

Auerovi unikla nakonec pole position o pouhých 29 tisícin sekundy, do úvodního závodu odstartuje vedle Wehrleina z druhé pozice.

O pouhých pět tisícin překonal Raffaele Marciella, který bude stát jako třetí. V hodnocení druhých nejrychlejších časů si oba piloti své pozice prohodili, ve druhém závodě tak bude na druhé příčce stát Marciello před Auerem.

Čtvrtý do prvních dvou závodů odstartuje Tom Blomqvist. Ve třetí řadě v prvním závodě pak budou Harry Tincknell a Eddie Cheever.

Výsledky kvalifikace pro první závod víkendu:

p.
 Jezdec  Tým  Čas  Odstup
1.
P.Wehrlein  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:45.245
 
2.
L.Auer  Prema Powerteam
1:45.274
+ 0.029 
3.
R.Marciello  Prema Powerteam
1:45.280
+ 0.035 
4.
T.Blomqvist  EuroInternational
1:45.514
+ 0.269 
5.
H.Tincknell  Carlin
1:45.638
+ 0.393 
6.
E.Cheever  Prema Powerteam
1:45.670
+ 0.425 
7.
A.Lynn  Prema Powerteam
1:45.692
+ 0.447 
8.
J.King  Carlin
1:45.723
+ 0.478 
9.
J.Hill  Fortec Motorsports
1:45.806
+ 0.561 
10.
D.van de Laar  Van Amersfoort Racing
1:45.870
+ 0.625 
11.
F.Rosenqvist  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:45.900
+ 0.655 
12.
W.Buller  ThreeBond with T-Sport
1:45.918
+ 0.673 
13.
  F.Serralles  Fortec Motorsports
1:45.919
+ 0.674 
14.
  S.Müller  ma-con
1:46.086
+ 0.841 
15.
  M.Grenhagen  Van Amersfoort Racing
1:46.090
+ 0.845 
16.
  M.Gilbert  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:46.119
+ 0.874 
17.
  L.F.Derani  Fortec Motorsports
1:46.177
+ 0.932 
18.
  J.Mardenborough  Carlin
1:46.189
+ 0.944 
19.
  N.Latifi  Carlin
1:46.301
+ 1.056 
20.
  L.Wolf  URD Rennsport
1:46.398
+ 1.153 
21.
  R.Nissany  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:46.424
+ 1.179 
22.
  A.Giovinazzi  Double R Racing
1:46.486
+ 1.241 
23.
  S.Zeller  Jo Zeller Racing
1:46.936
+ 1.691 
24.
  A.Rudersdorf  ma-con
1:47.085
+ 1.840 
25.
  G.Thompson  Romeo Ferraris
1:47.131
+ 1.886 
26.
  R.Goddard  ThreeBond with T-Sport
1:47.276
+ 2.031 
27.
  S.Gelael  Double R Racing
1:47.437
+ 2.192 
28.
  T.Calderon  Double R Racing
1:47.675
+ 2.430 
29.
  D.Suranovič  Fortec Motorsports
1:48.596
+ 3.351 
30.
  M.Cerruti  Romeo Ferrarris
1:48.836
+ 3.591 

Výsledky kvalifikace pro druhý závod víkendu:

p.
 Jezdec  Tým  Čas  Odstup
1.
P.Wehrlein  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:45.307
 
2.
R.Marciello  Prema Powerteam
1:45.559
+ 0.252 
3.
L.Auer  Prema Powerteam
1:45.626
+ 0.319 
4.
T.Blomqvist  EuroInternational
1:45.626
+ 0.319 
5.
A.Lynn  Prema Powerteam
1:45.820
+ 0.513 
6.
H.Tincknell  Carlin
1:45.873
+ 0.566 
7.
F.Rosenqvist  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:45.917
+ 0.610 
8.
J.King  Carlin
1:45.920
+ 0.613 
9.
W.Buller  ThreeBond with T-Sport
1:45.974
+ 0.667 
10.
F.Serrales  Fortec Motorsports
1:46.049
+ 0.742 
11.
M.Grenhagen  Van Amersfoort Racing
1:46.117
+ 0.810 
12.
E.Cheever  Prema Powerteam
1:46.210
+ 0.903 
13.
D.van de Laar  Van Amersfoort Racing
1:46.210
+ 0.903 
14.
L.F.Derani  Fortec Motorsports
1:46.262
+ 0.955 
15.
J.Hill  Fortec Motorsports
1:46.399
+ 1.092 
16.
S.Müller  ma-con
1:46.404
+ 1.097 
17.
J.Mardenborough  Carlin
1:46.408
+ 1.101 
18.
N.Latifi  Carlin
1:46.430
+ 1.123 
19.
M.Gilbert  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:46.548
+ 1.241 
20.
R.Nissany  kfzteile24 Mücke Motorsport
1:46.574
+ 1.267 
21.
L.Wolf  URD Rennsport
1:46.748
+ 1.441 
22.
A.Giovinazzi  Double R Racing
1:46.785
+ 1.478 
23.
A.Rudersdorf  ma-con
1:47.190
+ 1.883 
24.
G.Thompson  Romeo Ferraris
1:47.311
+ 2.004 
25.
R.Goddard  ThreeBond with T-Sport
1:47.461
+ 2.154 
26.
S.Gelael  Double R Racing
1:47.484
+ 2.177 
27.
T.Calderon  Double R Racing
1:47.722
+ 2.415 
28.
S.Zeller  Jo Zeller Racing
1:47.982
+ 2.675 
29.
D.Suranovič  Fortec Motorsports
1:48.640
+ 3.333 
30.
M.Cerruti  Romeo Ferraris
1:48.985
+ 3.678