Novinky

  • 26.09.2022 Bad Colton Herta byl informován, že na superlicenci nemá dostatek bodů.

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

Facebook Instagram

Wehrlein připravil Günthera o neporazitelnost

Wehrlein připravil Günthera o neporazitelnost

Ovládl třetí mistrovský virtuální závod

Třetím mistrovským závodem v sobotu pokračoval virtuální šampionát formule E s názvem Race at Home Challenge. Na jezdce tentokrát čekala zkrácená verze okruhu v Monte Carlu, kde se utkali již podruhé. Před třemi týdny se zde konalo také nebodované testovací klání.

Všechny předchozí závody měly jedno společné. Měření sil skutečných pilotů totiž pokaždé ovládl Maximilian Günther. Během tohoto víkendu ale nadvláda jezdce stáje BMW i Andretti Motorsport skončila. Němečtí fanoušci však smutnit nemuseli. Štafetu po svém krajanovi totiž převzal Pascal Wehrlein.

První krok na cestě za vítězstvím udělal jezdec týmu Mahindra už v boji o startovní pozice, v němž skončil na prvním místě. Na této příčce se udržel i v úvodních metrech. Vhod mu přišla mimo jiné mela za jeho zády, kde nejprve došlo k incidentu mezi druhým Stoffelem Vandoornem a třetím Edoardem Mortarou a poté také k hromadné kolizi řady pilotů. V následujících patnácti okruzích jej pak nikdo neohrozil a dojel si pro vítězství.

„Start byl hodně důležitý. Poté již nevím, co se za mými zády odehrávalo. Měl jsem ale malý náskok a udržel jsem si stejné tempo. Jednalo se pro mě o celkem snadný závod,“ uvedl v cíli vítěz.

Jako druhý byl odmávnut šachovnicovou vlajkou Vandoorne (Mercedes) a ani tentokrát nechyběl na pódiových příčkách Günther. Ten sice závod zahajoval až jako šestý, postartovního chaosu ovšem využil k posunu na bronzové umístění a na něm setrval až do cíle.

Maximilian Günther si tentokrát musel nechat na vítězství zajít chuť. Foto: ABB Formula E

V průběžném pořadí šampionátu mu ale i nadále patří se 65 body čelní příčka. Na druhém místě figuruje se ztrátou 21 bodů Wehrlein a třetí pozice patří Robinu Frijnsovi z Virginu, který má na svém kontě stejně jako čtvrtý Vandoorne 40 bodů. Mezi týmy vede se 66 body BMW i Andretti Motorsport. Druhý je Virgin (59 bodů) a třetí Mahindra (47 bodů).

V závodě virtuálních pilotů a speciálních hostů si pro první triumf sezony dojel Kevin Siggy (BMW i Andretti Motorsport). Druhý skončil Lucas Müller (Mahindra) před třetím Peyem Peevem (Dragon).

zdroj: FORMULE.cz