Novinky

  • 29.08.2023 Good Felipe Drugovich pojede za Aston Martin první trénink na VC Itálie

  • 28.07.2023 Bad U týmu Alpine končí ihned po Velké ceně Belgie Szafnauer, Fry i Permane.

  • 23.07.2023 Good Hungaroring má novou smlouvu s F1 do roku 2032

Facebook Instagram

Wehrlein si připsal další virtuální vítězství

Wehrlein si připsal další virtuální vítězství

Zároveň převzal vedení v šampionátu

Čtvrtým mistrovským kláním pokračoval v sobotu virtuální šampionát formule E s názvem Race at Home Challenge. Piloti si zazávodili na okruhu v Hong Kongu. Zde se představili již podruhé, neboť před třemi týdny tato destinace hostila také úvodní bitvu o mistrovské body.

Během minulého víkendu v Monte Carlu měl nejvíce důvodů k radosti Pascal Wehrlein. Pilot Mahindry si totiž dojel pro prvenství a ukončil tak vítěznou sérii Maximiliana Günthera. A z triumfu se německý závodník mohl radovat také tento víkend.

V kvalifikaci, během níž na jezdce čekala mokrá trať, z toho ovšem byla druhá příčka. Někdejší pilot Manoru a Sauberu ve formuli 1 totiž nestačil na jezdce stáje Venturi Edoarda Mortaru, který vybojoval pole position.

Úvod závodu navíc Wehrleinovi přinesl komplikace, neboť se v první zatáčce připletl do hromadné kolize. Za zmíněný incident zaplatil pádem na čtvrté místo.

Netrvalo ale dlouho a brzy jsme jej opět mohli vidět kroužit na pódiových příčkách. Ve druhém kole totiž pokořil Nycka de Vriese (Mercedes) a ve čtvrtém okruhu se pak vypořádal rovněž s Jamesem Caladem (Jaguar).

Klíčový moment závodu přišel v pátém kole. V něm se dosavadní lídr Mortara po kontaktu se zdí roztočil a pustil tak Wehrleina do čela. Tomu ve zbývajícím průběhu závodu vedoucí pozici už nikdo nesebral a on si dojel pro druhé prvenství v letošním ročníku. Pomyslné stříbro vybojoval Stoffel Vandoorne (Mercedes) a třetí pozici obsadil Calado.

„Dnešek byl kvůli mokrým podmínkám v kvalifikaci, o kterých jsme dopředu nevěděli, trochu zvláštní. Pro každého to bylo něco neočekávaného. V úvodu byl závod trochu chaotický. Můj vůz se ve skutečnosti trochu poškodil a zatáčel doleva. I na suchu jsem ale jezdil rychle,“ uvedl v cíli vítězný Wehrlein.

Triumf v závodě nebyl to jediné, co mohlo v sobotu pilota Mahindry těšit. Další důvod k radosti pro něj totiž představovala skutečnost, že se posunul se ziskem 70 bodů do čela průběžného pořadí.

Jeho krajan Günther (BMW i Andretti Motorsport), kterému první pozice patřila před začátkem podniku, nezažil v Hong Kongu povedený závod. Nejprve ulil start ze čtvrtého místa, za což obdržel penalizaci v podobě průjezdu boxy, a kromě toho se i on zapletl do incidentu v první zatáčce. Později se navíc ještě roztočil poté, co ve stejném místě jako Mortara kolidoval se zdí. Po sedmém z patnácti kol tak byl vyřazen na 19. místě. Celkově nyní figuruje se 65 body na druhé pozici. Nejlepší trojici uzavírá Vandoorne, který má na kontě 58 bodů.

Pascal Wehrlein se stal novým lídrem průběžného pořadí Race at Home Challenge. Foto: ABB Formula E

V závodě virtuálních jezdců a speciálních hostů slavil triumf Lucas Müller (Mahindra) před druhým Joshuou Rogersem (Porsche) a třetím Kevinem Siggym (BMW i Andretti Motorsport), který se i nadále nachází se ziskem 76 bodů v celkovém vedení. Druhá příčka patří Müllerovi (58 bodů) a třetí Peyu Peevovi z Dragonu (54 bodů).

zdroj: FORMULE.cz