Novinky

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

  • 22.11.2023 Good Mick Schumacher bude závodit ve WEC za Alpine.

Facebook Instagram

Poslední, máte padáka

Poslední, máte padáka

I formule E má svůj virtuální seriál

Také formule E se sveze na současné virtuální vlně. Ve spolupráci s Motorsport Games připravila seriál s názvem Race at Home Challenge. Bude mít osm dílů a první se uskuteční již tuto sobotu. Jako platforma poslouží hra rFactor2.

Šampionát se vyznačuje oproti obdobným akcím několika zvláštnostmi. Nejlepších deset v každém pokračování obdrží body podle obvyklého klíče. Mistrem se stane ten, který jich posbírá nejvíce.

Unikátní bude i průběh jízdy. Nejprve totiž v každém kole vypadne účastník na posledním místě. Teprve když na trati zbude desítka aut, dojde k finálovému sprintu na jediné kolo. 

Skutečné elektrické monoposty vystřídají ty virtuální. Foto: FIA Formula E

Očekává se účast až čtrnácti jezdců formule E. Mezi potvrzenými jsou již Daniel Abt, Lucas di Grassi, Mitch Evans, Antonio Felix da Costa, Maximilian Günther, Felipe Massa, Alexander Sims nebo Stoffel Vandoorne. Celý výtěžek poputuje na konto dětského fondu OSN UNICEF pro boj s koronavirem.

Paralelně se rozeběhne série pro profesionální počítačové hráče. Vítěz se může těšit na test ve skutečném elektrickém monopostu.

Zdroj: FIA Formula E