Novinky

  • 17.04.2024 Good Andretti zprovoznil menší továrnu F1 v Silverstonu

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

Facebook Instagram

Güntherova virtuální nadvláda trvá

Güntherova virtuální nadvláda trvá

Zvítězil již potřetí v řadě

V sobotu se uskutečnil druhý podnik esportového šampionátu formule E s názvem Race at Home Challenge. Po testovacím klání na zkrácené verzi trati v Monte Carlu a prvním mistrovském závodě na hongkongském okruhu tentokrát na závodníky čekal výlet do neznáma. Dějištěm další bitvy o body totiž byl okruh Electric Docks, existující pouze ve virtuální realitě.

V obou předchozích kláních si pro vítězství dojel Maximilian Günther. A k ukončení vítězné šňůry pilota stáje BMW i Andretti Motorsport nedošlo ani tento víkend.

V kvalifikaci byl Němec krátký na Stoffela Vandoornea a pro start si tak musel vystačit s druhou příčkou. Hned v úvodních metrech ovšem z čelního umístění startující jezdec týmu HWA o vedení přišel po nárazu do zdi a tím pustil Günthera na špici.

Jeho vedení navíc na začátku druhého okruhu vzrostlo téměř na čtyři sekundy poté, co na stejném místě jako kolo předtím Vandoorne havaroval druhý André Lotterer. S výjimkou pilota Porsche se ovšem mimo záběry kamer ocitl v potížích rovněž do té doby třetí Oliver Rowland a i on putoval v pořadí směrem dolů.

Tohoto chaosu využil k posunu na stříbrnou příčku Pascal Wehrlein, který poté začal ukrajovat ze své bezmála čtyřsekundové ztráty  a zanedlouho již dýchal Güntherovi na záda. Rozuzlení tohoto německého souboje přineslo 10. kolo, v němž se Wehrlein stal dalším z mnoha chybujících v úvodní šikaně. Umožnil tak svému krajanovi vybudovat si rozhodující náskok.

Ani během podniku Race at Home Challenge na okruhu Electric Docks nenašel Maximilian Günther přemožitele. Foto: FIA Formula E

Po skončení závodu si vítěz oddechl, že se mu podařilo přežít první metry. Ty podle jeho mínění nebyly vůbec jednoduché: „První zatáčka nebo úvodní dvě byly skutečně chaotické. Došlo zde k mnoha kontaktům. Strkali do mě ze strany, zezadu, zkrátka odevšad. Byl jsem šťastný, že jsem to přežil a byl jsem opravdu potěšen, že jsem se po třech zatáčkách ocitl v čele, protože přečkat ten zmatek v úvodní šikaně představovalo náročný úkol,“ uvedl.

Wehrlein se po zmíněném incidentu musel prát s poškozeným vozem a ve zbývajících kolech se propadl ze druhé příčky až na poslední bodovanou desátou. Stříbro si tedy nakonec ze druhého podniku odnesl Robin Frijns. Pilot Virginu se po tomto výkonu posunul na druhé místo také v celkové klasifikaci, přičemž na zatím suverénního Günthera momentálně ztrácí 20 bodů. Na třetí příčce projel pod šachovnicovým praporkem Nico Müller z Dragonu.

V závodě virtuálních jezdců a speciálních hostů, který měření sil skutečných pilotů formule E předcházel, slavil triumf Peyo Peev (Dragon). Na druhém místě dorazil do cíle Kevin Siggy (BMW i Andretti Motorsport), kterého tento výsledek vyšvihl do čela průběžného pořadí, a na třetím Lucas Müller (Mahindra).

zdroj: FORMULE.cz