Wehrlein vítězem deštěm poznamenaného závodu v Monze

Evropská F3, Monza - 2. závod

Pascal Wehrlein si připsal vítězství ve druhém závodě úvodního podniku Evropského šampionátu Formule 3 v italské Monze, který byl odstartován kvůli silnému dešti za safety carem a byl předčasně ukončen kvůli velké kolizi.

Němec si chtěl už v prvním kole vybudovat náskok, svou snahu však přehnal a v zatáčce Lesmo 1 vyjel až do únikové zóny. Do vedení se tak dostal Raffale Marciello.

Wehrlein však nepolevil na tempu a zajel nejrychlejší kolo závodu. Příblížil se tím také vedoucímu Italovi. V jedenáctém kole byl Marciello lehce pozdržen Richardem Goddardem, který se dostával ze smyku. Wehrlein toho okamžitě využil a do následující šikany Ascari už najížděl na vedoucí pozici.

Na začátku následujícího kola však v šikaně Rettifilo došlo k velké kolizi. Na deváté pozici jedoucí Mans Grenhagen narazil zezadu do vozu Jordana Kinga a jeho monopost se následně vznesl. Grenhagen dopadl na vůz Willa Bullera a všichni tři piloti byli vyřazeni ze závodu. Ani jednomu z jezdců se naštěstí nic nestalo.

Zbylá dvě kola byla odjeta za safety carem a Wehrlein si tak dojel pro vítězství. Na druhém místě jedoucímu Marciellovi to však vrásky na čele dělat příliš nemuselo, jelikož Němec se ve Formuli 3 účastní pouze tohoto úvodního víkendu, než se připojí k sestavě Mercedesu v německém mistrovství cestovních vozů DTM.

Smůla se v závěru nevyhla ze třetího místa startujícímu Lucasi Auerovi. Rakušan při jízdě za safety carem ztratil kontrolu nad svým vozem a v nájezdu do šikany Rettifilo narazil do bariéry a poškodil si zavěšení pravého zadního kola.

Třetí místo tak spadlo do klína Tomu Blomqvistovi. Své první body si za čtvrtou pozici připsal Felix Rosenqvist, když v devátém kole předjel Harryho Tincknella. Šestý byl v cíli klasifikován Alex Lynn.

Zmíněná kolize tří vozů vynesla na konečnou sedmou příčku Portoričana Felixe Serrallese před osmým Joshem Hillem a devátým Pipem Deranim. Brazilci bylo máváno černo-oranžovou vlajkou kvůli nefungujícímu zadnímu světlu. Derani toto varování neuposlechl, nezajel do boxů a v cíli mu tak k jeho času bylo přičteno deset sekund.

Do bodované desítky se tak protlačili Sven Müller a Dennis van de Laar.

+ 11 kol

Nejrychlejší kolo závodu: Pascal Wehrelein (kfzteile24 Mücke Motorsport) - 2:09.630