Bird vybojoval v Ardénách první letošní pole position

GP2, Spa-Francorchamps - kvalifikace

Sam Bird vybojoval první letošní pole position, když vyhrál kvalifikaci GP2 pro hlavní závod na belgickém okruhu Spa-Francorchamps. V první řadě jej doplní Švýcar Fabio Leimer, zatímco lídr průběžného pořadí Stefano Coletti po kvalifikačním propadáku obsadil pouze dvacáté místo.

Bird se do čela výsledkové listiny dostal hned první časem na čerstvé sadě měkkých pneumatik. Řada z jeho soupeřů se jej pokusila překonat, nikdo však neuspěl. Nejblíže se dostal Leimer, který nejprve ztratil tři desetiny. Další desetinu ukrojil v následujícím kole, lépe než 1:57.156 však nezajel a zůstal tak o 0,199 s pozadu.

Do druhé řady se postaví třetí James Calado a čtvrtý Marcus Ericsson, pátý čas zajel Alexander Rossi před vítězem maďarského sprintu Nathanaëlem Berthonem. Sedmý skončil Jolyon Palmer, osmý Stéphane Richelmi, devátý pak Sergio Canamasas. Španěl však na startovním roštu klesne o deset míst za incident v předchozím závodě.

Pouze desáté místo zaznamenal druhý muž průběžné klasifikace Felipe Nasr, který tak po Canamasasově penalizaci odstartuje z deváté příčky.

Daleko hůř však dopadl vedoucí jezdec šampionátu Stefano Coletti. Monačan totiž nedokázal zužitkovat svou formu z volného tréninku, který vyhrál, za Birdem zaostal o propastných 1,6 sekundy a uzavře tak desátou řadu startovního roštu.

Ricardo Teixeira zajel čas o více než 20 sekund pomalejší než vítězný Bird. Angolana však potkaly technické problémy, start i přes nesplnění kvalifikačního limitu je tak nyní na zvážení sportovních komisařů.