Calado ve sprintu konečně dosáhl na triumf

GP2, Spa-Francorchamps - sprint

James Calado ukončil čekání na první letošní vítězství v GP2, když vyhrál nedělní sprint v belgickém Spa-Francorchamps. Brit využil svého startu z pole position, ujal se vedení a ustál závěrečný tlak dotírajících soupeřů.

Calado přejel cílovou čáru s náskokem pouhých 0,447 sekundy před druhým Juliánem Lealem. Kolumbijec se již ve dvanáctém kole dostal na rozdíl jedné sekundy. Ani jednou se mu však nepodařilo zahájit alespoň trochu nebezpečný útok, přesto až do cíle nedal Caladovi vydechnout.

V samotném závěru se do bitvy o vítězství přimíchal také Adrian Quaife-Hobbs, který se dostal na dostřel vedoucí dvojici. Ani on však pořadím nijak nezamíchal, jelikož ve své snaze dostat se do bezprostřední blízkosti příliš opotřeboval své pneumatiky. Calado tak zvítězil, Leal skončil druhý, Quaife-Hobbs třetí.

Čtvrtou pozici bral Stéphane Richelmi, na místě pátém byl klasifikován Fabio Leimer. Bodovali také Jolyon Palmer, Johnny Cecotto jr. a Tom Dillmann.

Bez bodů se naopak musel obejít sobotní vítěz Sam Bird, který byl klasifikován až na čtrnácté pozici, jedno místo před včera druhým Marcusem Ericssonem. Nebodoval ani vedoucí jezdec průběžného pořadí Stefano Coletti.

Pořadí se dodatečně měnilo na osmé a deváté pozici. Tom Dillmann byl totiž penalizován přičtením jedné sekundy, aby jej ve výsledcích dostali za Felipeho Nasra. Francouz se v závěru závodu trápil na opotřebovaných pneumatikách, přičemž Nasr na něho zaútočil v nájezdu do závěrečné šikany. Dillmann ve snaze brzdit co nejpozději vyjel mimo trať, šikanu si zkrátil a udržel osmé místo. Sportovní komisaři přitom tento incident posoudili jako nedovolený zisk výhody.

Nejrychlejší kolo závodu: Alexander Rossi (EQ8 Caterham Racing) - 1:59.880
Body za nejrychlejší kolo však připadají Jamesi Caladovi, Rossi totiž nebyl klasifikován v první desítce.

Sprint: 15-12-10-8-6-4-2-1
Nejrychlejší kolo závodu: 2 body (jezdec však musí být klasifikován v první desítce a startovat z roštu)