Ve sprintu se poprvé radoval Quaife-Hobbs

GP2, Monza - sprint

Adrian Quaife-Hobbs vybojoval své první vítězství v GP2, když vyhrál nedělní sprint v Monze. Brit položil základ svého úspěchu hned na startu, když překonal z pole position vyrážejícího Alexandera Rossiho. Američan odjel z roštu velmi pomalu, v průběhu závodu se ale propracoval na druhé místo v cíli. Stupně vítězů doplnil Julián Leal.

Quaife-Hobbs předvedl dobrý start, zatímco druhý Rossi se výrazně propadl, přičemž třetí James Calado neodjel z roštu vůbec. Na druhou pozici tak postoupil Leal před Samem Birdem.

V nájezdu do první zatáčky Birda trefil Stéphane Richelmi, Brit měl však štěstí a z incidentu vyšel bez újmy. Richelmi však musel do boxů pro nové přední křídlo, přičemž i jeho týmový kolega ze stáje DAMS Marcus Ericsson hledal hned v prvním kole cestu k mechanikům kvůli defektu.

Rossi mezitím po nepovedeném startu vyšplhal na čtvrté místo a přibližoval se Birdovi. Ten spolu s Lealem vyjel mimo trať v úvodní šikaně, když na trať dopadlo několik dešťových kapek. Rossi se díky tomu dokázal před oba dostat skrze Curva Grande a šikanu Variante della Roggia.

Quaife-Hobbs se během zbytku závodu nenechal ničím rozhodit a vybojoval své premiérové vítězství. Se ztrátou 1,8 sekundy skončil na druhé pozici Rossi, o více než čtyři sekundy zaosal Leal.

Bird vybojoval čtvrté místo před týmovým kolegou Tomem Dillmannem. Vedoucí jezdec průběžného pořadí Fabio Leimer skončil šestý, získal tak o čtyři body méně než jeho hlavní rival Bird. Švýcar však zaznamenal nejrychlejší kolo závodu, tuto ztrátu proto snížil na polovinu. Nyní tak vede před Birdem s náskokem šesti bodů.

Poslední dvě bodované pozice obsadili Rio Haryanto a Johnny Cecotto jr., první desítku uzavřeli Dani Clos a Jolyon Palmer.

Sprint: 15-12-10-8-6-4-2-1
Nejrychlejší kolo závodu: 2 body (jezdec však musí být klasifikován v první desítce a startovat z roštu)