Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Kovalainen si nemyslí, že u Lotusu zůstane i příští rok

Kovalainen si nemyslí, že u Lotusu zůstane i příští rok

Fin doufá ve smlouvu u Caterhamu.

Heikki Kovalainen si nemyslí, že by jeho výkony v barvách Lotusu v posledních dvou závodech letošní sezóny Formule 1 mohly rozhodnout o jeho angažmá v týmu také pro příští rok.

Kovalainen, který do konce loňské sezóny závodil za Caterham a letos zastával roli třetího jezdce tohoto týmu, v závěrečných dvou letošních závodech v USA a Brazílii nahradí u Lotusu Kimiho Räikkönena.

Fin podle svých slov neočekává, že by byl jedním z kandidátů na Räikkönenovo místo u Lotusu v příštím roce. Optimisticky však vidí svůj návrat do závodní sedačky u Caterhamu.

"Hlavním cílem tohoto víkendu není ukázat, co umím, ale pokusit se získat dobrý výsledek pro tým. Jsem tu více pro tým než pro sebe," řekl Kovalainen.

"S Lotusem jsem o příštím roce ani nejednal. Jediným týmem, se kterým jsem vážněji jednal, je Caterham. Blížíme se momentu, ve kterém budou obě strany s podmínkami souhlasit, takže si myslím, že právě to je pro mě ta nejpravděpodobnější varianta.

Tady v paddocku nikdy nevíte, necítím ale žádný extra tlak. Neberu tyto závody jako rozhodující o tom, co bude příští rok."


Lotus vsází na Kovalainenovy zkušenosti, které by mu pomohly v souboji proti Ferrari a Mercedesu v boji o druhé místo v Poháru konstruktérů.

"Kvůli tomu si mě najali, a abych byl upřímný, kdybych si nemyslel, že to dokážu, tak bych tu nabídku nepřijal," dodal.

"Jen čas řekne, jak to půjde, očekávám ale, že si povedu dobře. Byl jsem ve Formuli 1 dost dlouho, i když jsem toho letos příliš nenajezdil. Chci se co nejdříve dostat na svou hranici."

Kovalainen také prozradil, že se o tom, že bude závodit pro Lotus, dozvěděl až v úterý večer. Během středy byl v továrně týmu v Enstone, kde také jezdil na simulátoru Lotusu.

"Myslím, že s ohledem na omezené množství času jsme toho zvládli docela dost. Jestli to bude stačit, to teprve uvidíme."