Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Sporná penalizace připravila trio týmu ISR o pódium

Sporná penalizace připravila trio týmu ISR o pódium

Salaquarda, Vervisch a Bonanomi dojeli čtvrtí, druhý vůz odstoupil.

Závodní víkend na Silverstonu, druhý podnik Blancpain Endurance Series, se zdál být jako stvořený pro premiérové stupně vítězů I.S.R. Racingu v této sérii. Na konci nádherného závodu plného soubojů mohli být Marco Bonanomi, Filip Salaquarda a Frédéric Vervisch s Audi R8 LMS ultra #75 mezi těmi, kteří o ně usilovali.

Závod začal být dramatický v posledních 30 minutách, tovární pilot Audi hájil druhé místo před útoky Laurense Vanthoora. Ten Bonanomiho nakonec předjel 20 minut před koncem závodu, ale i tak to I.S.R. Racingu stále stačilo na stupně vítězů. O pár minut později byl Bonanomi nečekaně potrestán pětisekundovou penalizací za překročení limitů tratě. To posádku českého týmu odsunulo v konečném pořadí o příčku zpět a jezdcům I.S.R. Racingu na třetí místo chyběly pouze čtyři desetiny sekundy.

Po dvou vynikajících stintech Andrey Rody a Anderse Fjordbacha byl vůz #74 nucen ve třetí hodině závodu odstoupit kvůli diferenciálu. Nicméně několik sérií rychlých kol plně uzdraveného Fabia Onidiho jsou pozitivním znamením.

Igor SALAQUARDA (šéf týmu I.S.R. Racing) „Dnešní závod v nás zanechal trpkou příchuť: myslím, že to bylo o nedostatečné flexibilitě a nestrannosti při uplatňování pravidel. Kdyby byl používán stejný metr pro všechny, byla by ze stejného důvodu penalizována většina jezdců. Rozhodli jsme se, že se proti rozhodnutí komisařů nebudeme odvolávat, ale rád bych vyjádřil naše zklamání z toho, že jsme přišli o stupně vítězů kvůli spornému rozhodnutí.“

Blancpain Endurance Series pokračuje dalším závodem 20. června na okruhu Paula Ricarda.

Autor fotografií: Gianluca Sciarra/Fotospeedy

Vozy týmu ISR během druhého podniku BES na okruhu Silverstone
Vozy týmu ISR během druhého podniku BES na okruhu Silverstone

Komentáře ke článku