Novinky

  • 22.07.2019 Neutral Haas popřel informaci, že chce nahradit Romaina Grosjeana Estebanem Oconem

  • 21.07.2019 Good Vítězem závodu IndyCar na oválu v Iowě se stal Josef Newgarden (Penske)

  • 20.07.2019 Good Sobotní závod W-Series v Assenu vyhrála Finka Ema Kimilainenová

Facebook Instagram

Prost: Renault téměř odešel

Prost: Renault téměř odešel

Teď může být součástí jeho týmu.

Alain Prost je ambasadorem značky Renault, ale ani on ještě před koncem sezóny 2015 nevěděl, zda Renault zůstane v F1. Vše bylo připraveno, včetně smlouvy o odkoupení většinového podílu v týmu Lotus, ale vše záviselo od konečného rozhodnutí generálního ředitele Renaultu, který ještě vyjednával s Berniem Ecclestonem o finančních podmínkách.

"Když týmy dorazily do Abú Zabí, ještě nebylo o ničem rozhodnuto a mohlo se stát, že Renault odejde," prozradil čtyřnásobný mistr světa. "Bylo to jen na Carlosu Ghosnovi. Rozhodoval se sám a chybělo málo a Renault by se byl stáhl."

Ghosn krátce po oficiálním oznámení obnovení továrního týmu řekl, že jeho přebudování na špičkový tým může trvat i tři roky. Prosta to nepřekvapilo.

"Určitě nebude okamžitě konkurenceschopný. On mluvil o třech letech a podle mě to je minimum. I tak to bude velmi těžké.

Začíná se nový projekt, nový příběh a F1 je velmi konkurenční prostředí. Hlavně první rok bude náročný, ale je důležité vypracovat strategii a začít příběh. Každý rok pak bude lepší než předchozí. To bude nejdůležitější. Není nutné hned vyhrávat, je to dlouhodobý projekt."

prost2015

Alaina Prosta můžete vídat v padoku týmu Renault e.Dams soutěžícího ve Formuli E a nevylučuje, že bude zapojen i do fungování nového továrního týmu v F1.

"Čekám na leden. Pak se rozhodne o struktuře organizace a jestli můžu být její součástí. Jsem otevřený. Pokračujeme v rozhovorech a zůstáváme otevření, ale potřebujeme si nejprve ujasnit pár věcí."

Komentáře ke článku