Novinky

  • 22.07.2019 Neutral Haas popřel informaci, že chce nahradit Romaina Grosjeana Estebanem Oconem

  • 21.07.2019 Good Vítězem závodu IndyCar na oválu v Iowě se stal Josef Newgarden (Penske)

  • 20.07.2019 Good Sobotní závod W-Series v Assenu vyhrála Finka Ema Kimilainenová

Facebook Instagram

Button vážně uvažoval o odchodu z F1

Button vážně uvažoval o odchodu z F1

Pomalý vůz podkopal víru v úspěch McLarenu.

Jenson Button, dnes už jistý člen jezdecké sestavy McLarenu pro rok 2016, potvrdil, že během roku zvažoval odchod z F1. Nebyla to otázka toho, zda jej McLaren chce ve svém kokpitu, ale jestli on chce další rok jezdit ve voze McLarenu poháněném motorem Honda.

"Minulý rok jsem nevěděl, jestli budu moct jezdit, nečekalo se na mé rozhodnutí," řekl britský jezdec během rozhovoru pro Sky Sports. "Letos to bylo o mně a mém rozhodnutí a nějaký čas jsem si nebyl jistý, zda chci pokračovat a zůstat s týmem. Pokud bychom příští rok měli stejné výsledky jako v uplynulé sezoně, moc zábavy bych si neužil.

Pak jsem ale strávil hodně času rozhovory s inženýry a aerodynamiky a také s Ronem (Dennisem). Trvalo to asi dva měsíce, rozhodoval jsem se, co budu dělat příští rok. Měl jsem několik možností, ale pak jsem si popovídal s aerodynamiky a inženýry a teď mám dobrou představu o směřování našeho týmu i o tom, co dělá Honda. To mě nastartovalo, znovu jsem se začal těšit na další sezónu. Těším se na velké zlepšení, které se již objevuje na horizontu, protože ho skutečně potřebujeme."

V soukromí však 35letý jezdec správný směr ještě nenašel, a zatímco loni se k nám po skončení sezóny dostala informace o svatbě s dlouholetou partnerkou Jessicou Michibatou, letos Buttonův mluvčí médiím potvrdil zprávy o plánovaném rozvodu.

Komentáře ke článku