Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Haas žije svůj americký sen

Haas žije svůj americký sen

Grosjean ze všeho nejvíc chválí brzdy.

Po Grosjeanově šestém místě ve Velké ceně Austrálie se mluvilo o nečekané rychlosti prvního vozu z dílny nového amerického týmu, ale také o šťastném načasování výjezdu safety caru a následné červené vlajky. V Bahrajnu už může být řeč pouze o rychlosti. Závod nebyl přerušen ani bezpečnostním vozidlem ani červenou vlajkou a Grosjean získal 10 bodů za páté místo.

"Kluci, tohle je neuvěřitelné, toto je americký sen! Každý z vás odvedl skvělou práci. Miluji vás! Nádhera! Letos dokonce mám brzdy, to také pomáhá!" radoval se francouzský jezdec, když za sebou nechal šachovnicovou vlajku.

Poznámka o brzdách naznačuje nespokojenost s brzdným systémem Lotusu, v jehož barvách strávil většinu své kariéry v F1. Víme, že po změně pravidel v roce 2014 měl Lotus problém zvládnout systém elektronické kontroly brzd potřebný kvůli nabíjení baterií systému ERS. Brzdy neopomněl ani při rozhovoru s novináři.

"Byl to neuvěřitelný boj s vozy Williamsu, Red Bullu a Toro Rosso," řekl Grosjean po závodě. "Celou dobu se neobjevil ani jeden problém, vůz mě poslouchal a dovolil mi agresivní strategii na super-měkkých pneumatikách.

Ještě potřebujeme zlepšit spoustu věcí v mnoha oblastech, ale podařil se nám debut z říše snů. S vozem jsem maximálně spokojený, absolutně mu věřím během brzdění a díky tomu mohu útočit. Miluji ten vůz, jeho platformu a systémy uvnitř. Umožňuje mi to využívat jeho potenciál.

Americká vlajka se díky 18 bodům vyjímá na 5. místě Poháru konstruktérů.

Komentáře ke článku