Novinky

  • 19.08.2019 Neutral Pilot týmu Renault Nico Hülkenberg se dnes dožívá 32 let

  • 19.08.2019 Neutral Sacha Fenestraz vybojoval na okruhu Motegi titul japonského mistra formule 3

  • 19.08.2019 Neutral Will Power z Teamu Penske v Pocono Raceway letos poprvé vyhrál závod IndyCar

Facebook Instagram

Alonso dostane novou pohonnou jednotku

Alonso dostane novou pohonnou jednotku

Honda ale nepřipravila žádné novinky.

Fernando Alonso bude v Monaku jezdit s novou pohonnou jednotkou, ale nebude to pro něj žádná výhoda, protože Honda ještě nemá připravené nové díly.

Alonso přišel o celou svou první pohonnou jednotku této sezony po havárii v Austrálii a druhá už má za sebou závody v Bahrajnu, Číně, Rusku a Španělsku a podle Hondy se již dostala na konec svého životního cyklu. Může tak ještě posloužit během tréninků, ale do závodu se už nejspíš nedostane. Svůj podíl na rozhodnutí může mít i fakt, že McLaren by v Monaku mohl výrazně obohatit své bodové konto a odstoupení z dobrého místa by celý tým velmi mrzelo.

Načasování není nejlepší, protože Honda má ve svých hi-tech dílnách rozdělaných několik novinek, ale pokračuje v jejich vývoji, protože potřebuje hospodařit s vývojovými žetony, kterých jí do konce sezony zbývá 14.

"Vývoj běží nepřetržitě, takže kdybychom nemuseli myslet na žetony, mohli bychom nasadit několik vylepšení. Ale takhle je nutné udělat dobré rozhodnutí ohledně toho, kdy použijeme nové věci. Více nemohu říct, ještě nemáme přesný plán," řekl Alonso v jednom z rozhovorů po Velké ceně Španělska.
 

 

Komentáře ke článku