Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Podle španělských médií pojede Alonso v Indy za Andrettiho

Podle španělských médií pojede Alonso v Indy za Andrettiho

Oznámení se čeká v nejbližších dnech

Podle španělského webu as.com se Fernando Alonso dohodl s Michaelem Andrettim na startu za jeho tým ve slavném závodě 500 mil v Indianapolisu. Španěl už za stejný tým startoval před třemi roky a dostal se i do vedení, než jej zradil motor Honda. Ten bude pohánět jeho vůz i v letošním závodě.

Podle španělského webu pojede Alonso opět ve voze se startovním číslem 29. Přestože jako pilot McLarenu byl kritický k Hondě, výkonu a hlavně spolehlivosti jejího motoru ve F1, nemá údajně Alonso problém opět startovat s japonským agregátem za zády. Problém s Alonsem nemá prý ani Honda.

Alonsovými stájovými kolegy budou opět Ryan Hunter-Reay, Marco Andretti a Alexander Rossi. Tým Andretti Autosport ale od Alonsova posledního startu za něj vsadil i na dva mladíky – Coltona Hertu a Zacha Veache. Se Španělem tak o start ve slavném závodě bude usilovat celkem šest Andrettiho jezdců.

Alonso to ve Staré cihelně zkoušel i vloni. Do závodu se ale nedokázal ani kvalifikovat. Kolosální neúspěch v Indianapolisu tak byl zřejmě jedním z posledních hřebíčků do rakve spolupráce dvojnásobného mistra světa a slavné stáje.

McLaren nebude v Indianapolisu chybět ani letos. Už se ale rozhodl absolvovat kompletní sezonu v IndyCar. Tu odjedou Patricio O´Ward a Oliver Askew. V Indianapolisu by chtěl tým nasadit i třetí vůz.