Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

McLaren se při výběru jezdce nenechá poplést emocemi

McLaren se při výběru jezdce nenechá poplést emocemi

Již brzy učiní racionální rozhodnutí.

Tak dostane Stoffel Vandoorne konečně místo závodního jezdce McLarenu, nebo se britský tým při přechodu na novou generaci vozů spolehne na zkušeného a osvědčeného Jensona Buttona? Rozhodnutí má přijít již brzy, rozhodující rozhovory jsou naplánovány na září a šéfové McLarenu se při rozhodování oprostí všech emocí, které by jim zabránily udělat nejlepší racionální rozhodnutí.

"Rozhodneme tak, aby to zapadalo do strategie McLarenu," řekl v Belgii Éric Boullier. "Každá možnost má své plusy i mínusy, ale Ron (Dennis), já a akcionáři si nemůžeme dovolit nechat rozhodnout emoce. To si mohou dovolit fanoušci a možná sponzoři, ale my ne. Musíme se zachovat racionálně a myslet na to, co chceme dosáhnout letos, příští rok a v dalších letech."

Spárovat Fernanda Alonsa s talentovaným nováčkem Vandoornem by mělo být dobré ze středně- a dlouhodobého hlediska, ale ponechat si ještě rok Buttona by mohlo být jednorázově výhodnější, nebo ne?

"Potřebujeme myslet na obojí. McLaren se během uplynulých dvou let velmi změnil a má na palubě Hondu, nového hráče v F1, takže si můžeme dovolit myslet na dlouhodobé cíle. Uvidíme."

Jenson Button v Belgii přiznal, že si během přestávky našel čas přemýšlet o své nejbližší budoucnosti a rozhodnutí je již velmi blízko. Ví, že chce závodit a že chce mít šanci bojovat o vítězné trofeje, ale ještě si není ani jistý, jestli to bude v F1.

"Pokud budu mít pocit, že mohu být ve voze schopném bojovat o vítězství, tak určitě zůstanu, na tom se nic nezměnilo. Asi každý jezdec by se rozhodl stejně,“ řekl Button. „Pokud to nebude možné, pokud budu mít pocit, že to nebude možné, co bych ještě mohl dosáhnout (v pomalém voze)? To raději budu hrát šipky, nebo tak něco."

Místa v největších týmech s výjimkou McLarenu jsou již obsazena, tovární tým Renaultu nemá ambici bojovat o vítězství už příští rok, takže asi jedinou alternativou zůstává smlouva s Williamsem, který už před měsíci téměř zastavil vývoj současného vozu a snaží se maximalizovat své šance v příští sezoně. Ostatní možnosti se mistru světa z roku 2009 otevírají mimo F1.

"Mám takový problém, nedokážu si užívat lenošení. Nedokážu jen tak posedávat na pláži. Už si plánuji účast v triatlonech, kterých se zúčastním bez ohledu na to, zda budu jezdit v F1. Po skončení kariéry v F1 chci závodit všude, závodní vůz nebo kolo, jsem soutěživý a chci vyhrávat. Chci být někde, kde budu moci bojovat o vítězství."

Komentáře ke článku