Po Mercedesu od žaloby FIA odstupuje i BMW a Honda F1
Tomáš Richtr
16.12. 2004
Tomáš Richtr
16.12. 2004
Není to v zájmu sužovaného sportu.
Po Mercedesu se od záměru žalovat FIA za představení pravidel ohledně motorů na léta 2005 a 2006 rozhodly odstoupit také automobilky Honda a BMW. Podle nich by soudní řízení tomuto sportu neprospělo.
"BMW WilliamsF1 team se společně s BAR Honda rozhodl neprovádět žádné soudní kroky ohledně pravidel na motory," řekl Mario Theissen, šéf BMW Motorsport.
Podle něj by soudní řízení zabralo hodně času a během něj by týmy musely udržovat dvojí vývoj.
"To není v zájmu sportu, který teď prochází těžkým obdobím," dodal Theissen.
V roce 2006 bude počet válců snížen na osm a objem motorů na 2,4 litru.
Související články
-
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
Audi jezdilo s vylepšeným motorem
23.06. 2026 -
Starty? Stále se jen učíme
20.06. 2026 -
Pozice zákazníka McLaren brzdí
20.06. 2026 -
Návrat V8 je již jistý, myslí si Bin Sulajim
19.06. 2026 -
Všimli jste si velkých rozdílů v převodovkách?
16.06. 2026 -
McLaren zvažuje vývoj vlastního motoru
16.06. 2026 -
Red Bull zpochybnil ADUO
13.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
