Novinky

  • 09.07.2025 Neutral Laurent Mekies nahradil Hornera na vedoucí pozici u stáje Red Bull

  • 09.07.2025 Bad Christian Horner s okamžitou platností skončil jako šéf Red Bullu

  • 01.07.2025 Good Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se Gene Haas sveze s vozem F1

Facebook Instagram

Současný McLaren je Alonsův nejlepší tým

Současný McLaren je Alonsův nejlepší tým

Má úplně všechno kromě konkurenceschopného vozu.

Fernando Alonso ještě nikdy nepracoval v lepším týmu, než je současný McLaren. Španělský závodník má za sebou roky u Renaultu, kde získal dva mistrovské tituly, ale také u Ferrari a v roce 2007 měl u McLarenu “první pokus“. Nikdy ale kolem sebe neměl tak skvělý tým. Podle jeho vyjádření má McLaren vlastně všechno, kromě vítězného vozu.

"Jsem tu šťastný, jsem v nejlepším týmu mé kariéry," řekl Alonso, o kterém se spekulovalo jako o náhradě za Nica Rosberga. "Úroveň znalostí a důrazu na detaily jsou tady asi nejlepší. Analýzy, práce v továrně, filozofie navrhování vozu jsou zde zcela jiné, než jsem byl zvyklý. Zapojení jezdce a jeho vstupy mají větší váhu, takže nám chybí už jen konkurenceschopný vůz. Organizační stránka a další věci jsou v tomto týmu na úžasné úrovni."

Alonsa čeká třetí rok tříletého kontraktu, kvůli kterému odešel z Ferrari a výsledky se zatím nedostavily. Platí i po dvou letech, že Alonso svůj přestup ani trochu nelituje?

"Ve Ferrari jsem strávil pět fantastických let. Kdybych ten čas strávil ve Ferrari, nejspíš bych teď byl velmi frustrovaný a nešťastný. Už bych ani nebyl druhý, ale šestý. Když jsem tam byl já, bojovali jsme o šampionáty až do posledního závodu. Nyní klesli na páté a šesté místo, za Red Bull. Takže to mohlo být horší. Ferrari miluji, ale rozloučil jsem se s ním ve správnou chvíli, protože chci skončit na vrcholu."