Novinky

  • 21.09.2020 Good Brit Kenneth McAlpine, účastník sedmi velkých cen, slaví 100. narozeniny

  • 21.09.2020 Neutral Na VC Eifelu na Nürburgringu bude umožněn vstup až 20 000 diváků

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

Facebook Instagram

Velká cena Španělska pohledem Pirelli

Velká cena Španělska pohledem Pirelli

Nejrychlejší, nejvytrvalejší, nejchytřejší

Velká cena Španělska – závod
pátý závod z dvaceti

Barcelona, 12. – 14. května 2017


PILOT MERCEDESU, LEWIS HAMILTON, VYHRÁL VELKOU CENU ŠPANĚLSKA V TĚSNÉM ZÁVODĚ S ODLIŠNOU STRATEGIÍ

VĚTŠINA ZÁVODNÍKŮ ZVOLILA STRATEGII DVOU ZASTÁVEK, JEZDEC SAUBERU, PASCAL WEHLEIN, DOKONČIL VELKOU CENU NA BODOVANÉM MÍSTĚ S POUHOU JEDNOU ZASTÁVKOU

MEZI KLÍČOVÉ PRVKY EXTRÉMNĚ RYCHLÉHO ZÁVODU VE VYSOKÝCH TEPLOTÁCH PATŘILA KONTROLA OPOTŘEBENÍ VELMI RYCHLÉ STŘEDNÍ SMĚSI


Montmelo, 14.května 2017 – Jezdec Mercedesu, Lewis Hamilton, vyhrál Velkou cenu Španělska po boji se Sebastianem Vettelem z Ferrari, který byl tak těsný, až se oba téměř dotýkali po druhém pit stopu.Oba jezdci zvolili strategii dvou zastávek se startem na měkké směsi, ale Hamilton odjel prostřední stint na střední směsi, zatímco Vettel zvolil po první zastávce v boxech měkkou směs a závod dojel na střední směsi.

Oba jezdci tvrdě bojovali na trati i v boxech s rozdílnými strategiemi. Závod ale dokončili ve stejném pořadí v jakém začínali na startovním roštu. Počasí zůstalo suché a teplé, teplota trati byla 43 °C.

Pouze tři piloti odstartovali se střední směsí. Daniil Kvyat, jezdec stáje Toro Rosso, dokončil závod na bodovaném místě se strategií střední-měkká-měkká směs po startu z poslední řady startovního roštu. Pascal Wehrlein byl dalším jezdcem Sauberu, který skončil na bodovaném místě, dojel osmý s penalizací 5 vteřin a jednou zastávkou v boxech s dvěma zhruba stejnými stinty, nejprve na měkké, poté na střední směsi.

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:
“Hamilton zpečetil vítězství díky nízkému opotřebení a dobrému výkonu se střední směsí ve druhém stintu. Se stejnou strategií skončil Daniel Ricciardo třetí. Degradace a opotřebení byly nízké i přes vysoké teploty trati, což dokázal Hamilton, když zajel nejrychlejší čas dvě kola před koncem závodu a o vice než 3,4 vteřiny rychleji než v loňském roce”.

Nejrychlejší časy dne podle směsí

  Tvrdá Střední Měkká
první   Vettel 
1m 23.674s
Hamilton 
1m 23.593s
druhý   Bottas
1m 24.696s
Ricciardo
1m 23.686s
třetí   Hamilton
1m 25.286s
Alonso
1m 23.894s


Nejdelší stint závodu

Tvrdá    
Střední Ericsson, Hulkenberg, Wehrlein 32 kol
Měkká Wehrlein 33 kol

 

Pravdometr: Lewis Hamilton zvítězil po dvou zastávkách v boxech, když odstartoval na měkké směsi, přezul v 22.kole na střední a ve 37.kole zpět na měkkou směs. Předpovídaná nejrychlejší strategie byla na tři zastávky v boxech. Nejvýše umístěným jezdcem se strategii tří zastávek byl místní hrdina Fernando Alonso.

Komentáře ke článku