Novinky

  • 10.08.2026 Good Russell se zasnoubil s dlouholetou přítelkyní Carmen Montero Mundtovou

  • 26.07.2026 Good VC Bahrajnu se v říjnu pojede na malajsijském okruhu v Sepangu

  • 25.07.2026 Good Lando Norris v Maďarsku letos poprvé vyhrál kvalifikaci

Facebook Instagram

Sauber znovu nestačí

Sauber znovu nestačí

Zítra jen na jeden pitstop?

Naprostý debakl stihl v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka tým Sauber. Pascal Wehrlein a Marcus Ericsson zajeli s přehledem nejhorší časy, Švéd navíc boural.

„Celý víkend máme problém s přilnavostí. Vyvážení je v pořádku, ale přesto jsme zhruba o sekundu na kolo pomalejší, než střed pole – a nevíme proč,“ postěžoval si Wehrlein, jehož zároveň zbrzdily hustý provoz a žluté vlajky.

Ještě hůř dopadl Ericsson: „Bojoval jsem o to, abych měl z auta dobrý pocit. V posledním kole první části kvalifikace jsem do toho dal všechno a v desáté zatáčce jsem se dostal trochu moc blízko ke svodidlům.“ Tato událost měla za následek poničení ráfku vlevo vzadu, čímž seance pro Seveřana skončila.

Co teď? „Není to právě dobrá výchozí pozice,“ uznal Wehrlein. „Zřejmě zvolíme strategii s jednou zastávkou. Uvidíme, třeba nám vyjde její načasování.“