Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Verstappenův skvělý pátek s jednou podivnou havárií

Verstappenův skvělý pátek s jednou podivnou havárií

Dostal dobře nastavený vůz s řadou novinek.

Max Verstappen byl včera nadšen svým letos "nejlepším pátkem". V obou trénincích byl nejrychlejší, přičemž v prvním se jeho nejlepšímu času nedokázal nikdo přiblížit na méně než dvě desetiny sekundy a ve druhém byl o 0,1 sekundy rychlejší než Valtteri Bottas, Daniel Ricciardo i Kimi Räikkönen. "Toto byl rozhodně nejlepší z letošních pátků, alespoň prozatím. Jsem první a to moje kolo ani nebylo ideální. Z garáže jsem vyjel, když byly na okruhu žluté vlajky a virtuální safety car, takže jsem nemohl zahřát pneumatiky tak, jak jsem chtěl. Je skvělé, že i přesto jsem byl nejrychlejší.

Udržet si tohle místo bude opravdu náročné, ale alespoň jsme rychlejší než obvykle. Z vozu jsem měl dobrý pocit od prvního kola na trati, ačkoli jsem to v kratších stintech moc nevyužil vůli žlutým vlajkám a tak podobně, takže jsme velmi spokojeni."

Red Bull dorazil do Baku s upravenou aerodynamikou a Renault udělal menší vylepšení motoru.

"V simulátoru jsme našli nastavení s opravdu dobrým vyvážením, takže jsme sem přijeli velmi dobře připraveni. Vůz fungoval od prvního kola, takže korelace je dobrá. Myslím, že máme i o něco lepší motor, což je vždy dobrou zprávou."

Pro mechaniky Red Bullu nebylo dobrou zprávou, že Nizozemec svůj vůz poškodil při havárii v poslední minutě tréninku.

"Bylo to divné. Zablokoval jsem kola a dál jsem se snažil projet zatáčku, ale pak jsem to nechal tak a chtěl jsem bezpečně vyjet do výjezdové zóny. Jenže najednou jsem ztratil kontrolu nad zadní částí vozu a bokem jsem se vřítil do bariér. Vůz bude v pořádku. Máme tu nové díly, ale naštěstí nic pro závod, takže se nic nestalo."