Novinky

  • 17.07.2018 Neutral Antonio Giovinazzi pojede místo Ericssona za Sauber 1. trénink na VC Německa

  • 17.07.2018 Bad Před třemi lety zemřel na následky těžkého zranění Jules Bianchi

  • 16.07.2018 Neutral Audi Sport Abt Schaeffler vyhrál klasifikaci týmů ve 4. ročníku šampionátu formule E

Facebook Instagram

Skvělý Hamilton, Bottas bez formy

Skvělý Hamilton, Bottas bez formy

Josef Král pro FORMULE.CZ po VC Brazílie

Závod to byl super, jak už je ostatně v Brazílii tradicí. Opět to bylo hodně napínavé a zábavné.

Velkou cenu v podstatě rozhodl Sebastian Vettel již na startu. Odjel výborně a přesprintoval Valtteriho Bottase, se kterým bojuje o druhou příčku v šampionátu. Rázně tak vykročil k zisku titulu vicemistra. Průběh kontroloval hned od začátku, Ferrari se podařilo pokrýt všechny strategie a uhlídat vedení až do konce.

Trochu se bojím o formu Valtteriho Bottase, která někam mizí. Mohli jsme vidět, jak skvěle Mercedes funguje. Auto mělo našlápnuto k tomu, v pohodě vyhrát. Jenže vytěžil z toho jen dílčí úspěch v kvalifikaci. V neděli se mu dařilo o poznání méně, což pro něj znamenalo bezpochyby další psychickou ránu. Uvidíme, zda ukáže svoje kvality alespoň v Abú Zabí.

Naopak je nutno vyzvednout to, co předvedl Lewis Hamilton. Sice se coby mistr tesař utnul v kvalifikaci, ale pak zvládl stáhnout obrovskou ztrátu a usilovat o stupně vítězů. Přitom je třeba vzít v potaz, že vyjížděl z boxů, a to samo o sobě představuje minimálně dvacetisekundové manko. Rychlost, kterou měl, i to, jak se prokousal celým startovním polem, byly obdivuhodné. Pro mě určitě výkon dne.

U Red Bullu bylo jasně vidět, že Interlagos není trať pro něj, respektive pro koncepci jeho auta. To samé platí pro Toro Rosso. K tomu všemu ještě přibyly problémy s motory Renault, takže neměli ani dostačující výkon.

Uzavřeme Felipem Massou, který se podruhé loučil s domácími fanoušky, prý už definitivně. Já mám ale pořád ve skrytu duše pocit, že kdyby přišel tatínek Lanceho Strolla a řekl: Felipe, vrať se, on by to udělal… Každopádně bylo sedmé místo pro něj pěkným výsledkem.

reklama
reklama

Komentáře ke článku