Novinky

  • 17.07.2018 Neutral Antonio Giovinazzi pojede místo Ericssona za Sauber 1. trénink na VC Německa

  • 17.07.2018 Bad Před třemi lety zemřel na následky těžkého zranění Jules Bianchi

  • 16.07.2018 Neutral Audi Sport Abt Schaeffler vyhrál klasifikaci týmů ve 4. ročníku šampionátu formule E

Facebook Instagram

Jenson Button bude závodit za Hondu

Jenson Button bude závodit za Hondu

Konečně si vybral sérii, ve které stráví rok 2018

Jenson Button se po ročním odpočinku vrátí k pravidelnému závodění i k inženýrům Hondy. Britský jezdec prozradil, že se zúčastní v roce 2018 japonské série Super GT.

Mistr světa z roku 2009 získal svůj titul ve monopostu Brawn GP, ​​který ale vznikal jako vůz Hondy, jež se z F1 stáhla na konci roku 2008. Button byl jejím továrním jezdcem od začátku do konce existence týmu. O pár let později se se zaměstnanci japonské automobilky opět shledal v týmu McLaren, a i když moc úspěchů nezískali, zůstává jí věrný.

Loni se Button zúčastnil dvou závodů a jedním z nich bylo vytrvalostních 1000 km Suzuky, které je součástí šampionátu Super GT. Věděl, že příští rok chce závodit mimo Evropu, přičemž kromě Japonska prý zvažoval i americkou sérii IMSA, kde byl spojován s týmem Penske a vozy Acura, ale na jeho soupisce nakonec nebyl. Čekal tedy už pouze na Honda Racing Thanks Days, každoroční rozloučení Hondy s uplynulým rokem na okruhu v Motegi.

"Budu závodit za Hondu, mám s ní kontrakt na rok 2018 v Super GT," oznámil 37letý jezdec. "Léta o tom sním, miluji tuto sérii. Minulý rok jsem závodil v Suzuce a nadchlo mě to. Již teď se moc těším na sezonu. Před ní mě čeká hodně testování, abych se sžil s vozem a snad i pomohl s jeho zlepšením, abychom příští rok byli konkurenceschopní."

Button celou dobu hovořil pouze o závodění "za Hondu", jméno konkrétního týmu jsme se nedozvěděli.

reklama
reklama

Komentáře ke článku