Novinky

  • 04.06.2020 Neutral Virtuální VC v Baku se v neděli zúčastní osm pilotů F1, premiéru mají Pérez a Gasly

  • 04.06.2020 Neutral Max Verstappen prohrál soud se sítí supermarketů Picnic kvůli zneužití svého jména

  • 03.06.2020 Neutral Lando Norris údajně tento týden absolvoval soukromý test s monopostem formule 3

Facebook Instagram

Renault není tak rychlý, jak by měl

 Renault není tak rychlý, jak by měl

Už měl být v půli cesty na vrchol

Jezdci Renaultu na začátku tohoto roku obsazují místa pro "nejlepší ze zbytku světa" v kvalifikacích. Díky bodům získaným v závodech je tento tým na dosah čtvrté příčky v Poháru konstruktérů, kterou aktuálně okupuje McLaren. To není špatné na tým, který ještě předloni sotva dokázal získat nějaké body, ale ne dost dobré na tovární stáj. Plán zlepšování výsledků spolu s pokračujícími investicemi francouzské automobilky je pevně daný a letos se má její tým vyčlenit ze středu pole a stáhnout alespoň část ztráty na tři špičkové týmy. Plán se neplní a v týmu je cítit zklamání.

"Řekl bych, že jsme zklamáni, že nejsme více vpředu," řekl technický ředitel Bob Bell v rozhovoru pro ESPN. "Doufali jsme, že v zimě alespoň o kousek zmenšíme rychlostní ztrátu na tři top týmy, ale nestalo se. Pokud se něco změnilo, tak to, že teď zaostáváme ještě více a z toho jsme trochu rozčarovaní.

Můžeme být poměrně spokojeni s tím, jak jsme na tom v porovnání s McLarenem. Měli jsme obavy, když je vzali na palubu, když se rozhodlo, že dostanou náš motor. Ale Toro Rosso a Haas v zimě evidentně odvedly dobrou práci a náš život je o to těžší.

Asi to bude celý rok těsné a McLaren zatlačí na vývoj. McLarenu jde vývoj od ruky, může odstranit všechny své slabiny, takže to bude opravdu těsný boj. Doufali jsme, že na začátku roku budeme o něco blíže k čelu, jenže toto není exaktní věda a my víme, že hodně můžeme získat vývojem během sezony.

Nevím, zda by letos bylo možné stáhnout ztrátu na polovinu, ale řekl bych, že je zde velká šance začít ji postupně zmenšovat."

Komentáře ke článku