Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Verstappen havaroval a přišel o druhý trénink

Verstappen havaroval a přišel o druhý trénink

Přiznává svou chybu

Vítěz Velké ceny Rakouska se dnes nepředvedl v nejlepším světle. V úvodní fázi druhého tréninku přišel o kontrolu nad vozem v pravotočivé zatáčce Luffield a po neúspěšném pokusu o záchranu situace skončilo jeho RB14 v bariéře. Záď vozu byla natolik poškozena, že mladý Nizozemec mohl jít rovnou pod sprchu, ačkoli odkroužil pouze dvě kola. Je třeba dodat, že problémy měl už v prvním tréninku, kdy ho zradila převodovka, ale tehdy již měl na kontě 24 kol.

"Myslím, že jsem od tvrdých pneumatik chtěl příliš moc a prostě jsem dostal smyk," vysvětlil Verstappen. "Naneštěstí jsem bariéru trefil pod takovým úhlem, že jsem přišel o pravé zadní kolo. Přijít o druhý trénink rozhodně není ideální, ale z vozu jsem už měl dobrý pocit. Vyvážení bylo téměř ideální, čas ztrácíme pouze na rovince."

Navzdory optimismu bychom zítra neměli čekat, že jezdci Red Bullu zabojují o pole position.

"Vyzkoušíme je zítra," řekl Verstappen o delších stintech. "Třetí trénink je na to dost dlouhý, takže budeme mít nějaká data a k dispozici budu mít i údaje z Danielova vozu. Mělo by to být v pohodě. Nezdá se, že bychom šli do boje o pole position, ale zítra prostě uděláme, co půjde. Alespoň mi zůstaly dvě měkké sady, to je dobré. Čekal jsem, že s novým povrchem bude trať hladší, ale není. Zmizely jen některé z opravdu nepříjemných hrbolů, ale i přesto mám tenhle okruh rád."