Novinky

  • 17.08.2019 Good Roman Staněk obsadil druhé místo v sobotním závodě ADAC F4 na Nürburgringu

  • 16.08.2019 Neutral Na Gamma Racing Day v Assenu předvede tento víkend Jack Aitken vůz F1 Renault R.S.17

  • 16.08.2019 Neutral Rubens Barrichello pojede úvodní závod nového australského seriálu formule S5000

Facebook Instagram

Odvolání Haasu se bude projednávat 1. listopadu

Odvolání Haasu se bude projednávat 1. listopadu

Obhajoba staví na nejasných předpisech a nedostatku času

Až do 1. listopadu bude u výsledků Velké ceny Itálie figurovat slůvko provizorní. Toho dne v Paříži zasedne odvolací soud FIA, aby vyřešil protest týmu Haas proti vyloučení Romaina Grosjeana z tohoto závodu.

Připomeňme si, že Francouzův monopost neprošel u technických komisařů kvůli nepředpisovým prvkům na podlaze. V důsledku toho přišel Grosjean o šesté místo a s ním spojených osm bodů. Brizanci celému případu dodává fakt, že se tak stalo na základě udání konkurenčního Renaultu. Tedy stáje, která s Haasem soupeří o čtvrté místo v Poháru konstruktérů.

 

Romaina Grosjeana letos ve F1 pronásleduje smůla

 

Šéf americké ekipy Günther Haas volí v této souvislosti slova opatrně: „Je to padesát na padesát. Nemůžeme předvídat, jak to dopadne, ani na konečný verdikt nemáme žádný vliv. Budu se spolu s našimi právníky a techniky snažit přesvědčit tribunál, že máme pravdu. Vycházíme z toho, a fakta nám to potvrzují, že vyloučení bylo neoprávněné.

Obhajoba Haasu je postavená na několika faktorech. „Lidé se budou ptát, proč kolem toho děláme takový rozruch. Na to odpovídáme: Jde tu o mnoho. Nejen o otázku, zda došlo nebo nedošlo ke zvýšení výkonu vozu, ale především o výklad technických předpisů, který nebyly v tomto bodě zcela přesně specifikovány. A také o čas. Jestliže se něco nařídí těsně před letní přestávkou, kdy musíme zavřít továrnu a dodavatelé nám nejsou schopní poskytnout potřebné díly, nebude to asi úplně v pořádku,“ tvrdí Steiner.

Komentáře ke článku