Novinky

  • 24.05.2019 Good Závod F2 v Monte Carlu vyhrál Nyck de Vries (ART Grand Prix)

  • 24.05.2019 Neutral Ferrari vyhodnocuje, zda přivést zpět Simoneho Restu, technického ředitele Alfy Romeo

  • 23.05.2019 Bad Hamilton zaplatí v Monaku 400 eur za překročení povolené rychlosti v boxové uličce

Facebook Instagram

Ticktumovi se nezdá Schumacherova převaha

Ticktumovi se nezdá Schumacherova převaha

Kontroverzní komentář ale rychle vymazal

Tak jak je tomu vlastně s fantastickými výsledky Micka Schumachera v poslední době? Ne každý je z nich na větvi a někteří hledají v pozadí temné pikle.

Je to skutečně zvláštní. První polovina sezony nic moc, ale pak v synovi sedminásobného mistra světa chytily saze. Vyhrál po jízdě ve Spa, Silverstone a Misanu a potom pět(!) závodů za sebou na Nürburgringu a Red Bull Ringu. Náhle je z něj největší adept na celkové vítězství, s náskokem 49 bodů na druhého Daniela Ticktuma.

Ještě pozoruhodnější progres prodělal Schumacherův kolega z Premy Robert Švarcman. Stěží průměrný borec náhle zaznamenal jedno první, čtyři druhá a jedno třetí místo. Skutečně jen mimořádný nárůst formy?

 

Robert Švarcman se nečekaně zabydlel na stupních vítězů

 

Proti těm dvěma nemá nikdo šanci. Dokonce i závodníci z jejich týmu, kteří patří k nejzkušenějším, s nimi nedokáží držet krok. Jejich rychlost je až podivná, hodně lidí z F3 tento názor sdílí,“ napsal na instagram Ticktum, který samozřejmě není nijak nadšen z toho, že téměř jistý titul mu proklouzává mezi prsty. Příspěvek na síti vydržel jen chvilku, pak zřejmě někdo britskému juniorovi poradil (nebo nařídil), aby ho smazal. Na hony z něj totiž čiší podezření, že s auty italské stáje není všechno v pořádku. Navzdory tomu, že v tomto seriálu jsou data všech účastníků volně přístupná konkurenci.

Ticktum poslechl a vydal se shánět popel, aby si s ním posypal hlavu: „Mám velký respekt před Mickem, který se v minulých letech musel vypořádat s mnoha úskalími. Chtěl jsem jen vyjádřit překvapení nad jeho vzestupem. Rozhodně jsem nehodlal naznačit, že v jeho voze je něco ilegálního.

 

Ticktumovi vrtají v hlavě výsledky jeho soupeřů

 

Pokání mu ovšem nevydrželo dlouho. Vzápětí se nechal slyšet, že vede předem ztracený boj: „Nejmenuji se totiž Schumacher.

Komentáře ke článku